eReport.sk
Pátrací tím potápačov našiel telo kolegu po 8 dňoch.
Pátrací tím potápačov našiel telo kolegu po 8 dňoch. Foto: fb/polícia

TRAGÉDIA Bezvládne telo skúseného policajta a potápača vytiahli z vôd štrkoviska Čierna Voda!

Telo 61-ročného potápača a policajta sa podarilo vo štvrtok lokalizovať po ôsmich dňoch pátrania vo vodách štrkoviska Čierna Voda v okrese Galanta medzi obcami Veľké Úľany a Čierna Voda. Nezvestný bol od 14. októbra, keď sa potápal v hĺbke 30 metrov s kolegom.

Do pátrania sa zapojili podľa trnavskej krajskej policajnej hovorkyne Márie Linkešovej potápači z viacerých útvarov Policajného zboru aj hasiči-potápači so špeciálnou technikou a hyperbarickou komorou. V pátraní aktívne pomáhali aj českí policajní potápači a okolie prehľadávali vojaci z vojenského útvaru v Seredi.

Išlo o potápača s 30-ročnou praxou

“Záchranné zložky ukončili v teréne pátraciu akciu. Po lokalizácii telo muža vytiahli z vody von. Na mieste momentálne zasahuje aj privolaný obhliadajúci lekár a poverený policajt začne vo veci formálne preverovanie úmrtia ako prečin usmrtenia,” uviedla hovorkyňa.

Kolega zosnulého nahlásil na operačné stredisko cez linku 158  jeho nezvestnosť, keď sa pri potápaní v popoludňajších hodinách dlho nevynáral. Išlo o potápača s 30-ročnou praxou, služobne zaradeného v Krajskom riaditeľstve Policajného zboru Žilina.

Zdroj: fb/policiaslovakia

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

TRAGÉDIA Bezvládne telo skúseného policajta a potápača vytiahli z vôd štrkoviska Čierna Voda!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport