eReport.sk
Toyota investuje do batériového závodu ďalšie miliardy
ZDROJ FOTO: unsplash

Toyota investuje do batériového závodu ďalšie miliardy

Japonská Toyota investuje ďalších 2,1 miliardy dolárov (1,95 miliardy eur) do továrne na výrobu batérií pre elektrické a hybridné vozidlá, ktorú stavia neďaleko mesta Greensboro v Severnej Karolíne. Továreň bude dodávať batérie obrovskému komplexu v Georgetowne v štáte Kentucky, kde bude Toyota vyrábať svoje prvé elektromobily v rámci USA.

V továrni na batérie, ktorá by mala začať výrobu v roku 2025, plánuje Toyota zamestnať približne 2100 pracovníkov. Celková investícia do závodu má dosiahnuť 5,9 miliardy USD. Toyota si stanovila cieľ predať do roku 2030 v USA 1,8 milióna elektrických alebo hybridných áut. Práce na výstavbe batériového závodu začala spoločnosť v roku 2021.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. klimatický zákon
  2. Stíhacie lietadlá F-16 poľského letectva
  3. Ingrid Brocková

Prekonala bilanciu za celý

Toyota v utorok (30. 5.) oznámila, že za štyri mesiace do konca apríla 2023 predala 26.057 batériových elektrických áut (BEV). Znamená to, že už prekonala bilanciu za celý rok 2022, v ktorom predala 24.466 týchto vozidiel.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Toyota investuje do batériového závodu ďalšie miliardy

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php