eReport.sk
Viktor Orbán. Foto: Alexandros Michailidis/shutterstock

Toxický inzerát Viktora Orbána? Viaceré európske denníky mu ho vraj odmietli zverejniť!

Viaceré európske médiá odmietli zverejniť platenú inzerciu podpísanú predsedom maďarskej vlády Viktorom Orbánom, v ktorej premiér odmieta “európsky superštát”, ktorý podľa jeho slov buduje Brusel bez mandátu. EÚ neriadia volené vlády, ale občianske združenia, tvrdí v inzeráte ministerský predseda.

Upozornil na to vo štvrtok opozičný týždenník Magyar Hang, podľa ktorého denník Times Of Malta odmietnutie zverejnenia zdôvodnil názorom, že Orbán obmedzuje ľudskú slobodu a bráni fungovaniu slobodných médií.

Šéfredaktor La Libre Belgique inzerát komentoval slovami, že obsah inzerátu nekorešponduje s pravdou. Ďalší belgický denník De Standaard Orbánovi v inzeráte dúhových farieb odkázal, že “zákony by nemali nikdy odlišovať lásku od lásky”, pričom šéfredaktor tohto média označil maďarský zákon dotýkajúci sa homosexuálov za hrubé porušovanie ľudských práv. Najväčší švédsky denník Dagens Nyheter namiesto zverejnenia inzerátu požiadal maďarského premiéra o rozhovor, avšak doposiaľ nedostal odpoveď.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport