Tottenham vs. Arsenal, foto:instagram

Tottenham v bitke o Londýn s Arsenalom víťazne, je na čele tabuľky

Futbalisti Tottenhamu Hotspur uspeli v londýnskom derby, keď v nedeľnom domácom zápase 11. kola Premier League zdolali Arsenal 2:0. „Kohúti“ rozhodli už v prvom polčase, keď sa presadili Heung-Min Son a Harry Kane.

Kane strelil svoj 250. gól v profesionálnej kariére. Tottenham potvrdil, že sa mu v domácom prostredí proti Arsenalu darí, keď s „kanoniermi“ neprehral na svojej pôde ani siedmykrát za sebou. Vďaka trom bodom sa dostal s 24 bodmi na čelo tabuľky o dva body pred Chelsea. Tretí Liverpool mal k dobru večerný zápas s Wolverhamptonom. Arsenal nevyhral už vo štvrtom ligovom dueli za sebou a priebežne je na 15. mieste.

Hráči Crystal Palace na pôde West Bromwichu Albion hladko 5:1. Domáci držali krok iba v prvom polčase, v 34. minúte však videl červenú kartu Matheus Pereira. Crystal Palace po zmene strán využil výhodu, keď sa dvakrát presadili Wilfried Zaha a Christian Benteke. Hostia uspeli po dvoch prehrách, naopak, West Bromwich nenadviazal na víťazstvo nad Sheffieldom v minulom kole.
Sheffield United opäť prehral, keď na svojom ihrisku nestačil na Leicester City 1:2. O bod prišiel v 90. minúte, keď sa presadil Jamie Vardy. „Líšky“ uspeli po dvoch prehrách. Posledný Sheffield má po 11. kole na konte len jeden bod.