Gareth Bale, foto:tasr

Tottenham porazil Wycombe v závere, postúpil do osemfinále FA Cupu

Futbalisti Tottenhamu Hotspur si vybojovali postup do osemfinále anglického FA Cupu. V pondelkovom dueli 4. kola vyhrali na ihrisku posledného tímu druhej ligy Wycombe Wanderers 4:1.

O triumfe rozhodli góly Harryho Winksa v 86. a Tanguya Ndombeleho v 88. a 93. minúte. Na úvodný gól domáceho Freda Onyedinmu reagoval predtým vyrovnaním na 1:1 v nadstavení prvého polčasu Gareth Bale. Tottenham sa v osemfinále stretne s Evertonom.

Za Tottenham sa presadil sa navrátilec do zostavy Gareth Bale, na, ktorého adresu sa vyjadril tréner José Mourinho, že herné minúty si bude musieť zaslúžiť najmä poctivou prácou na tréningu. Ten si slová svojho trénera zobral k srdcu a odohral solídne pohárové stretnutie.