eReport.sk
Foto: tasr

Toto sa Matovičovi nebude čítať ľahko. Takto inteligentne mu nenaložil nikto

Bývalý moderátor i hudobný redaktor Juraj Čurný to už viac nedokázal držať v sebe. Na sociálnej sieti zverejnil obšírny status, v ktorom zhrnul, akým spôsobom sa správa Igor Matovič a čo ho na ňom štve. Hoci nepadali žiadne vulgarizmy či podpásovky, Čurného slová zdieľali tisíce ľudí a status sa stal internetovým hitom.

Čurný vyčíta Igorovi Matovičovi ako vládnemu predstaviteľovi neustále hľadanie nepriateľa. Tým sa podľa PR konzultanta môže stať prakticky každý. „Do tejto polohy sa v podstate nemá problém dostať ktokoľvek, kto nejakým spôsobom nesúhlasí s jeho názormi, resp. nad nimi neprejavuje dostatočné nadšenie. V situácii, keď je hlavou výkonnej moci, je to (veľmi) nebezpečné. Dostávame sa totiž pomaly ale isto, aj keď hyperbolizovane, do situácie podobnej istej krajine v Ázii kde o Vašom osude môže rozhodnúť aj skutočnosť, že ste “nedostatočne tlieskali prejavu predsedu Národnej komisie pre obranu”,“ zamyslel sa Čurný, ktorému sa nepáči aj premiérove ponižovanie a urážanie. „Je neuveriteľné, z jeho strany perfídne, keď najskôr do radu pouráža každého, kto sa mu (niečím) znepáči a potom vyzýva, aby sme sa „všetci zomkli““, trafil klinec po hlavičke bývalý hudobný redaktor, ktorý si vyskúšal aj pozíciu hovorcu a v súčasnosti pôsobí ako PR a media konzultant pre Slovenský ochranný zväz autorský. Podľa Čurného je Matovičova komunikácia katastrofálna a môže viesť k občianskym nepokojom.

„Politik, ktorý dokázal v priebehu necelého roka doslova rozhádať celé Slovensko, a to predovšetkým svojou neraz nevychovanou komunikáciou, škodí. Škodí svojej vlastnej vláde, vládnej koalícii a predovšetkým škodí celej krajine,“ píše vo svojom statuse, pričom upozorňuje aj na slová, ktoré má premiér vo svojom repertoári. „Neuveriteľný je aj slovník, ktorý používa – od infantilne znejúcich zdrobnenín (hrajuškať sa na semaforíky, lockdowník), až po zveličovanie vlastných nápadov porovnaním s neporovnateľným (celoplošné testovanie = vylodenie v Normandii, celoplošné testovanie = odskúšaná atómová bomba apod.).“

Podľa odborníka na mediálnu komunikáciu však ide Matovičovi o jeho vlastnú publicitu, ktorá ma tak prednosť pred reálnym vládnutím. Napriek masívnej kritike však Čurný odmieta myšlienku referenda o predčasných voľbách. Myslí si, že by si tento problém malo vyriešiť OĽANO či vládna koalícia.

Bývalý moderátor tiež uviedol, že Matovič vyhral voľby a má právo viesť vládu tak, ako uzná za vhodné. „Mojim právom je dať najavo, že spôsob, aký doteraz predvádza sa mi (veľmi) nepáči. A že už nemienim mlčky tolerovať jeho autoritársko-diktátorské sklony vychádzajúce z pocitu vlastnej dôležitosti a neomylnosti,“ dodal Čurný s tým, že vo svojom živote prežil už niekoľko premiérov a tak určite prežije aj Matoviča.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Toto sa Matovičovi nebude čítať ľahko. Takto inteligentne mu nenaložil nikto

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti