eReport.sk

Toto rodičov nepoteší. Mihál vraj praskol na Matoviča toto tajomstvo

Na stredajšej vláde sa malo rokovať o návrhu predĺženia zvýšenej pandemickej OČR. Zo stola to však mal zmiesť minister financií Igor Matovič. Údajne sa bál zneužívania.

„Vláda včera stiahla z rokovania návrh na predĺženie pandemickej OČR, tej zvýšenej OČR, ktorá predstavuje takmer 100 % čistej mzdy,“ povedal podpredseda strany Hlas a opozičný politik Erik Tomáš, ktorý to považuje za podvod na ľuďoch. Zdôraznil, že zvýšená pandemická OČR bola ľuďom vyplatená iba v apríli. V máji sa tak už nestane. „Nestačili sme sa čudovať, prečo to tá vláda urobila, keďže vieme, že ani zďaleka nie sú všetky školy otvorené,“ hovorí Tomáš a pridal aj pikošku, kto je za toto všetko zodpovedný. „Máme informáciu a nie je od nás, ale potvrdil to pán Mihál, expert vládnej strany SaS, že celé predlžovanie zvýšenej pandemickej OČR zastavil Igor Matovič, ktorý uviedol, že sa to bude zneužívať,“ prezradil poslanec.

Mihál vraj rozširoval, že vyplácanie zvýšenie pandemickej OČR zastavil Matovič. – Foto: tasr

Jozef Mihál, ktorý mal túto informáciu rozširovať, sa síce vykrúcal, nepoprel však, že to tak mohlo byť. „Rozhodne to nie je o tom, že by som aktívne šíril takéto myšlienky. Niečo na tom možno je, ale to sa musíte spýtať členov vlády,“ naznačoval opatrne. „To sú špekulácie, ktoré sa objavili v priebehu včerajšieho dňa, po tom čo sa zistilo, že na vláde bol ten návrh vypustený. Objavilo sa, že by to mohlo byť na popud samotného ministra financií,“ zahmlieval Mihál, ktorý zdôraznil, že nie je členom vlády.

Bál sa Matovič zneužívania dávky? – Foto: tasr

Pandemická OČR je ešte stále horúcou témou. A to nielen preto, že ešte časť rodičov sedí so svojimi deťmi doma, pretože nie všetky školy sú otvorené.

Skupina poslancov na čele s Janou Vaľovou (Smer-SD) predložila novelu zákona o sociálnom poistení, ktorá odstráni nespravodlivosť, že rodičia, ktorí boli súčasnou pandemickou situáciou donútení opatrovať svoje deti, si nesporia na dôchodok.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport