eReport.sk
Kate Middleton a Marian Kočner, foto: tasr

Toto má Kočner spoločné s aristokratkou Kate Middleton!

Obaja milujú emotikony. Napriek tomu, že tridsaťosem percent ľudí ich vraj nikdy nepoužilo, títo dvaja ich majú veľmi radi. Jedného majú dokonca spoločného. Tipnite si, ktorého!

Viete si predstaviť dnešnú online komunikáciu bez smajlíkov? Písaným myšlienkam pridávajú pocity, robia komunikáciu príjemnejšou a dokážu zjemniť kritiku. Na sociálnej sieti odhalila Kate Middleton (38), aké emotikony používa v textových správach. Na verejnosti sa Kate príliš emocionálne neprejavuje. Len sa jemne usmieva. Preto fanúšikov prekvapila tým, že v písanej forme je oveľa živšia. Používa ikony jedla, ale dokáže vyjadrovať aj svoje rozčúlenie. Veľmi často používa emotikony uhorky, ananásu a dve dievčatá, ktoré sa držia za ruky. Používa dokonca aj tvár, ktorá zvracia, či rozhnevaného smajlíka, celého červeného v tvári.
Toho používal v digitálnej komunikácii aj Marian Kočner, dnes odsúdený za kauzu zmenky. Jeho ikonky však odhaľovali skutočne viac, ako ananás princeznej Kate.

Za stranu či za vraždu?

Približne dve hodiny pred vraždou novinára Jána Kuciaka poslal Marian Kočner Alene Zsuzsovej správu s emotikonom označujúcim číslo 50, nasledovala šípka smerom k lebke s prekríženými kosťami. To sa podľa Mariana Kočnera týka registrácie strany Cieľ a 50 000 eur boli peniaze „vyhodené von oknom“ vzhľadom na to, že registráciu rezort vnútra odmietol. „Povedala som, že cena sa upraví,“ odpísala Alena Zsuzsová na emotikony. Päťdesiat tisíc eur bola podľa Zoltána Andruskóa suma, ktorú za vraždu zinkasoval okrem toho, že mu bol odpustený dlh 20 000 eur.

Až 92% online populácie používa emodži denne. Ľudia pošlú každý deň vyše desať miliárd ikoniek – emodži sú mozgom spracovávané ako neverbálne informácie, čo znamená, že ich interpretujeme ako emočnú komunikáciu.

V GALÉRII nájdete, ktoré emotikony sú za rok 2020 vyhodnotené celosvetovo ako najpopulárnejšie!

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport