eReport.sk
Americký prezident Joe Biden
zdroj: fb/Americký prezident Joe Biden

TOTO je hrozná pripomienka brutality Ruska! Označil Biden raketový útok na nemocnicu v Kyjeve


Za „hroznú pripomienku ruskej brutality“ označil v noci na utorok americký prezident Joe Biden ruské raketové útoky na Ukrajine vrátane náletu, ktorý zasiahol detskú nemocnicu v metropole Kyjev. TASR informuje podľa agentúr AFP a Reuters.

Rusko raketou zaútočilo na spomínanú nemocnicu v pondelok za bieleho dňa, pričom spŕškou rakiet útočilo aj na ďalšie ukrajinské mestá. Zahynulo pritom najmenej 36 civilistov. Išlo o najsmrtiacejšie vzdušné útoky za uplynulých niekoľko mesiacov. ,,Ruské raketové útoky, ktoré dnes zabili desiatky ukrajinských civilistov a spôsobili škody a straty na životoch v najväčšej detskej nemocnici v Kyjeve, sú hroznou pripomienkou brutality Ruska,“ uviedol Biden vo vyhlásení, ktoré zverejnil Biely dom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pán Vallo, koľko to stojí?
  2. Ruský prezident Vladimir Putin

Nové opatrenia na posilnenie ukrajinskej protivzdušnej obrany

Biden vo svojom vyhlásení dodal, že Washington a jeho spojenci v Severoatlantickej aliancii (NATO) tento týždeň ohlásia nové opatrenia na posilnenie ukrajinskej protivzdušnej obrany.
,,Je dôležité, aby svet aj naďalej stál pri Ukrajine v tejto dôležitej chvíli a aby sme neignorovali ruskú agresiu,“ uviedol Biden.

Podľa agentúry AFP budú Bidenom prisľúbené nové opatrenia na posilnenie ukrajinskej protivzdušnej obrany oznámené na tohtotýždňovom summite Aliancie vo Washingtone.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

TOTO je hrozná pripomienka brutality Ruska! Označil Biden raketový útok na nemocnicu v Kyjeve

Odoberať
Upozorniť na
36 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: