Švajčiarsko porazilo Francúzsko
Švajčiarsky hráč v hlavičkovom súboji foto:tasr

TOTO je futbal! Švajčiarsko nečakane vyradilo majstrov sveta!

Futbalisti Švajčiarska postúpili do štvrťfinále EURO 2020. V pondelkovom osemfinálovom stretnutí zvíťazili v Bukurešti nad Francúzskom 5:4 v rozstrele zo značky pokutového kopu, keď aj po predĺžení sa skončil duel nerozhodne 3:3.

V boji o semifinále si zahrajú v piatok 2. júla o 18.00 SELČ v Petrohrade so Španielskom. To vyradilo v osemgólovej dráme Chorvátsko 5:3 po predĺžení. Švajčiari zaskočili majstrov sveta v 15. minúte, keď hlavou otvoril skóre Haris Seferovič. Favorit v druhom dejstve v priebehu dvoch minút dvoma gólmi Karima Benzemu otočil a na 3:1 dal v 75. minúte nádhernou strelou Paul Pogba. Švajčiari však dokázali po dráme vyrovnať, keď v 81. minúte druhou gólovou hlavičkou Seferovič znížil na 2:3 a v 90. minúte Mario Gavranovič vyrovnal.

FOTO ZO ZÁPASU ME 2020 MEDZI FRANCÚZSKOM A ŠVAJČIARSKOM NÁJDETE V GALÉRII

V predĺžení 2×15 minút gól nepadol a tak sa kopal prvý rozstrel na turnaji, v ktorom uspeli Švajčiari, keď ako jediný zlyhal v piatej sérii Kylian Mbappe. Tak ako v Kodani, aj druhý pondelkový osemfinálový duel dospel do predĺženia. V 95. minúte mal rozhodnutie na pravačke Pavard, ale Sommer ho skvele vychytal a vyrazil na roh. Unaveným hráčom dávali sily mexické vlny na tribúne.

Zdroj: video:yt/txdzinho

V 109. minúte po Comanovej spätnej prihrávke z prvej minul Mbappe a o minútu po kolmici Pogbu ten istý hráč vo veľkej šanci ľavačkou trafil len bočnú sieť. V 114. minúte Giroudov pokus letel vedľa a v 119. minúte hlavičku toho istého hráča efektne chytil Sommer. Rozhodlo sa teda až v rozstrele z 11 m, v ktorom mali pevnejšie nervy Švajčiari a vyhrali ho 5:4.