eReport.sk
Pápež František, foto: shutterstock

TOP 10 faktov o pápežovi Františkovi: Prvá láska, rockový album a futbalový tím s jeho menom

Milovaný, obdivovaný a vyhlásený za osobnosť roka 2013. Pápež František, vlastným menom Jorge Mario Bergogliosa (84) sa stal prvým pápežom z Latinskej Ameriky a prvý pápež jezuita. Ako prvý začal otvorene rozprávať o zneužívaní detí v cirkvi, otvorene rozpráva o homosexualite a snaží sa, aby cirkev navrátil bežným ľuďom. Svedčí o tom aj fakt, že odmieta akékoľvek bohatstvo, nevyužíva privilégiá pápeža. Radšej si sadne medzi obyčajných ľudí a snaží sa o to, aby sa im priblížil.

To sú však informácie, ktoré boli či už spomenuté v rôznych knihách alebo sfilmované. Informácie, ktoré ovláda každý, ktorý sa aspoň trochu zaujíma o jeho život. Čo ste však o ňom zaručene nevedeli a vďaka čomu si získal srdcia miliárd ľudí? Prečítajte si.

Pápež a prezervatívy či homosexualita

Pápež František bol aj medzi mnohými kardinálmi nepochopený a nie všetci s jeho názormi súhlasili. No i napriek tomu sa v roku 2013 stal pápežom a hlasovalo za neho 90 kardinálov. Je vôbec prvým Svätým Otcom, ktorý otvorene pripúšťal použitie prezervatívu pri pohlavnom styku, ktoré cirkev odmieta. Podľa neho je to v poriadku, ak by sa pri tom zabránilo v šírení pohlavných chorôb.

Rovnako sa vyjadril aj k homosexualite a jeho postoj mnohých šokoval. Za všetko hovorí jeho výrok: „Pokiaľ je niekto gay a hľadá Boha a má dobrú vôľu, kto som ja, aby som ho súdil?“. Priznal, že by mali byť integrovaní do spoločnosti. Nezabudol ani na spoločný život ľudí rovnakého pohlavia. Registrované partnerstvá povoľuje, no manželstvo odmieta.

Pápež František, foto: shutterstock

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport