eReport.sk
Francúzska tenistka Alize Cornetová.
Francúzska tenistka Alize Cornetová. Foto: tasr/ap

Tomu sa hovorí bod zlomu: Francúzska tenistka postúpila na 63. pokus do štvrťfinále grandslamu!

Americká tenistka Danielle Collinsová sa prebojovala do štvrťfinále dvojhry na grandslamovom Australian Open. Melbournska semifinalistka z roku 2019 vyradila v osemfinále v pozícii turnajovej dvadsaťsedmičky nasadenú devätnástku Belgičanku Elise Mertensovú po takmer trojhodinovej trojsetovej bitke 4:6, 6:4, 6:4.

Collinsovej ďalšou súperkou bude Francúzka Alize Cornetová, ktorá zdolala štrnástu nasadenú finalistku z roku 2018 Rumunku Simonu Halepovú 6:4, 3:6, 6:4.

„Bolo to fyzicky veľmi náročné. V 3. kole singla som absolvovala dvaapolhodinový zápas a následne aj štvorhru. Na kurte som dokopy strávila päť hodín a nebolo ľahké zregenerovať. Chvíľu trvalo, kým som sa dnes dostala do tempa, no postupne som sa rozohrala ku kvalitnému výkonu. Zlepšila som technické detaily a najmä servis,“ uviedla Colinsová pre akreditované médiá.

Cornetová: Je to skvelý pocit, splnil sa mi sen

Cornetová postúpila na 63. pokus do vytúženého grandslamového štvrťfinále. Dokázala sa vyrovnať s horúčavou i húževnatou súperkou. „Je to skvelý pocit, splnil sa mi sen. Dnes bolo na kurte brutálne teplo, po 30 minútach z nás lialo ako z krhly a to sme ešte na kurte strávili ďalšie dve hodiny. Simona je môj vzor, je to veľká bojovníčka,“ povedala v pozápasovom rozhovore Francúzka, ktorá v 2. kole vyradila tretiu nasadenú Španielku Garbine Muguruzovú.

Ženy – dvojhra – osemfinále:

Alize Cornetová (Fr.) – Simona Halepová (Rum.-14) 6:4, 3:6, 6:4, Danielle Collinsová (USA-27) – Elise Mertensová (Belg.-19) 4:6, 6:4, 6:4

FOTO Radosť francúzskej tenistky Alize Cornetovej z postupu na Australian Open

GALÉRIA – Foto: tasr/ap

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tomu sa hovorí bod zlomu: Francúzska tenistka postúpila na 63. pokus do štvrťfinále grandslamu!

Tenis

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti