eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Tomu neuveríte! Žena sa sťažovala, že na chodbách nemocnice sa váľajú ho*ná


Akoby toho už aj tak nemali dosť. Lekári v nemocniciach nevedia kam prv skočiť, pacientov s COVID-19 pribúda a zatiaľ to nevyzerá na skoré zlepšenie. Okrem toho však musia riešiť sťažnosti pacientov a ich príbuzných, ktoré sú veľakrát absurdné.

O tom, čím si musia lekári občas prejsť a na aké otázky musia v sťažnostiach odpovedať, napísal na svojom blogu primár z považskobystrickej nemocnice Milan Kulkovský. „V jednej z nich sa sťažovateľka vyjadrila, že sme jej príbuzného na oddelení podchladili. Vysvetlenie priamo na mieste neakceptovala a odpoveď preto žiadala aj formou podania podnetu na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Na monitore videla teplotu 22 °C. Nepomohla ani názorná ukážka, keď sme jej ukázali, že čidlo meria teplotu miestnosti a nie tela. Cítil som sa ako hlupák, keď som to musel vysvetľovať aj komisii,“ prezradil lekár.

Hoci sťažnosť bola vyhodnotená ako neopodstatnená, žena pokračovala ďalej. „Zavolala na nás aspoň hygienu, ktorej v liste popísala, že máme na chodbách ho*ná. Museli to prešetriť. Jeden človek plný nenávisti zamestnal krivými obvineniami desiatky ľudí,“ prezradil lekár, ktorý musí riešiť rôzne sťažnosti.

Zdravotníci to nemajú ľahké. Najmä ak musia čeliť absurdným sťažnostiam. Ilustračné foto: archív

„V jednej z posledných som musel reagovať na obvinenie, že k nakazeniu pacienta došlo tak, že sme mu ten „umelý vírus dali do tela tak, že sa nachádza na testovacích tyčinkách“. Na tieto obvinenia musím písomne odpovedať. A hoci píšem rád, toto ma ubíja,“ povzdychol si primár. „Sú ľudia, ktorí už vstupujú do ambulancie s tým, aby sme si dávali pozor, lebo zavolajú novinárov a budú sa sťažovať. Lekárovi nedajú šancu ani len otvoriť ústa. Práca v takých podmienkach je nesmierne náročná,“ pripomenul lekár, ktorý uznal, že občas naozaj dochádza k pochybeniu na strane zdravotníka, pretože nikto nie je neomylný. Zároveň priznal, že strach z omylu je jedno z najväčších bremien, ktoré zdravotníci nesú.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tomu neuveríte! Žena sa sťažovala, že na chodbách nemocnice sa váľajú ho*ná

KOMENTOVALI STE: