Hráči Montrealu, foto:tasr

Tomáš Tatar začal bodovať, Montreal však prestal vyhrávať

Slovenský hokejista Tomáš Tatar si v v noci na utorok pripísal v NHL jednu asistenciu, jeho Montreal však neudržal tesný náskok a prehral na ľade Vancouveru 1:2 po samostatných nájazdoch.

Tatar si pripísal bod za asistenciu

Tridsaťročný útočník v záverečnom rozstrele nepremenil svoj nájazd. Bodoval vo štvrtom zápase za sebou, v tejto sezóne má na konte 16 bodov (5+11) v 23 stretnutiach. Tatar v 5. minúte prihral v presilovke na modrej čiare obrancovi Jeffovi Petrymu, ktorého nahadzovaná strela prekvapila Thatchera Demka v domácej bránke. Canadiens boli blízko k 12. tohtosezónnemu víťazstvu. Jednogólový náskok držali až do záverečnej minúty riadneho hracieho času, 41 sekúnd pred koncom tretej tretiny však vyrovnal Adam Gaudette a poslal duel do predĺženia. V ňom gól nepadol a tak prišli na rad nájazdy.

Nepremenil kľúčový nájazd

V tretej sérii skóroval za domácich kapitán Bo Horvat, kým Tatar svoj nájazd nepremenil. Montreal zostal v tabuľke Severnej divízie na štvrtej priečke, Canucks poskočili zo šiestej na piatu pozíciu Edmontonu zvíťazil doma nad Ottawou 3:2. Oilers zdolali „senátorov“ aj v piatom vzájomnom dueli v tejto sezóne. Connor McDavid sa na triumfe Edmontonu podieľal dvomi asistenciami, vďaka čomu si upevnil vedenie v tabuľke produktivity.