eReport.sk
Erik Tomáš. Foto: fb/eriktomassr

VIDEO Tomáš: Ľuďom zasiahnutým zemetrasením pomôžu ľudia bez práce, dostanú aj mzdu


V obciach zasiahnutých zemetrasením budú pri odstraňovaní škôd pomáhať nezamestnaní. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš (Hlas-SD) aktuálne spustil program, aby miestnym obyvateľom v zasiahnutých obciach prišli na pomoc ľudia bez práce. Teda evidovaní nezamestnaní. Na základe požiadaviek obcí okamžite nastúpi 60 ľudí. Informovalo o tom Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR v piatok.

„Aktuálne sme spustili program, cez ktorý Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny posiela nezamestnaných, aby pomáhali miestnym občanom pri odstraňovaní škôd na majetku. Na základe požiadaviek obcí okamžite nastúpi 60 ľudí. Pracovať budú za minimálnu mzdu. Pričom podstatnú časť preplatí rezort práce a malú spoluúčasť uhradia samotné obce,“ uviedol minister práce. Tomáš zverejnil informáciu aj na sociálnej sieti.

Erik Tomáš hovorí, že ľuďom postihnutým zemetrasením pomôžu nezamestnaní.

Zdroj: fb/eriktomassr

K dispozícii postihnutým sú aj psychológovia

Zástupcovia najviac zasiahnutých miest a obcí podľa ministerstva už prostredníctvom príslušných úradov postupne podávajú žiadosti o poskytnutie jednorazovej finančnej dotácie na podporu humanitárnej pomoci. Úrady práce zároveň vyslali do zasiahnutých oblastí svojich psychológov. Majú byť nápomocní aj v tejto oblasti, pretože pribúdajú prípady ľudí, ktorí sa ocitli v bezradnej situácii.

Aktuálne už ministerstvo práce vyplatilo 750 žiadostí o dotáciu na podporu humanitárnej pomoci žiadateľom – domácnostiam, v maximálnej výške 800 eur. Celkový objem doteraz poskytnutých peňazí je takmer 600.000 eur. „Práve som podpísal ďalšie dotácie vo výške 15.000 eur pre každú obec, ktorá ju následne musí opäť použiť pre svojich občanov. Spolu sme takto zatiaľ vybavili 14 obcí. Ďalšie žiadosti spracujeme na budúci týždeň,“ dodal Tomáš.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Francúzsky prezident Emmanuel Macron počas prejavu na otvorení 59. Mníchovskej bezpečnostnej konferencie v Mníchove 17. februára 2023.
  2. Aktuálny prieskum verejnej mienky hovorí jasne. Prezidentské voľby by s výrazným náskokom vyhral Peter Pellegrini.
  3. Bude kandidovať do EP! V deň výročia Nežnej revolúcie oznámil známy ľavičiar, že sa bude uchádzať o pozíciu Europoslanca.

Dotácia na podporu humanitárnej pomoci je určená na pomoc obyvateľom a postihnutým obciam, ktoré sa náhle a neočakávane ocitli v krízovej životnej situácii. Napríklad pri živelných udalostiach.

Zdroj: fb/eriktomassr, tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Tomáš: Ľuďom zasiahnutým zemetrasením pomôžu ľudia bez práce, dostanú aj mzdu

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: