tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na ilustračnej snímke mesto Praha. Foto: shutterstock

Tohtoročný Silvester bol v Česku najteplejším od roku 1935

Tohtoročný Silvester sa v Česku zaradil medzi tri najteplejšie za posledných 100 rokov, uviedol Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Teploty sa vyšplhali nad 15 stupňov Celzia, píše spravodajský portál Novinky.cz.

V severočeskom meste Děčín a v Českých Budějoviciach na juhu krajiny namerali v piatok 15,3 stupňa Celzia a viac ako 15 stupňov bolo aj v Tepliciach, kde zaznamenali 15,2 stupňa.

Teploty prepisovali rekordy na mnohých miestach

„Nad 15 stupňov Celzia sa v minulosti dostala teplota iba v rokoch 1925 a 1935, keď bola v Hradci Králové nameraná vôbec najvyššia silvestrovská teplota 16,3 stupňa Celzia,“ uviedli meteorológovia.

Silvestrovské teploty v piatok prepisovali rekordy na mnohých miestach. „Rekordnú maximálnu teplotu pre 31. december v piatok zaznamenalo 130 zo 158 staníc, ktoré robia merania aspoň 30 rokov, teda 82 percent,“ doplnili meteorológovia.

Na Nový rok bude podľa predpovede ČHMÚ zamračené až oblačno s dažďovými prehánkami a teploty môžu vystúpiť cez deň až na 14 stupňov Celzia.

Rekordy padali v Anglicku aj v Maďarsku

Svoj najteplejší Silvester od začiatku vedenia záznamov zažilo v piatok Spojené kráľovstvo. Teplota vzduchu podľa predbežných údajov dosiahla na východe Anglicka 15,3 stupňa Celzia. Doterajšou najvyššou teplotou zaznamenanou v krajine 31. decembra bolo 14,8 stupňa Celzia a namerali ju v meste Colwyn Bay vo Walese v roku 2011.

Aj v Budapešti a na ďalších miestach v Maďarsku dosiahli teploty v piatok rekordne vysoké hodnoty pre 31. december. 

Mohlo by vás zaujímať:

  1. ľudia

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tohtoročný Silvester bol v Česku najteplejším od roku 1935

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku