tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Marek Krajčí Foto: tasr

To nemyslí vážne! Na tomto sa smeje minister zdravotníctva Krajčí?

Ľudia začínajú byť unavení z rôznych opatrení, čoraz častejšie sa skloňuje slovo lockdown a vládni predstavitelia sa predháňajú v prejavoch papalášizmu. Na otvorenie lyžiarskeho strediska na Donovaloch sa otvorene pýtal moderátor diskusnej relácie rádia Expres Braňo Závodský naživo. Reakcia ministra zdravotníctva Marka Krajčího vás odrovná.

Závodský pripomenul Krajčímu chaos okolo otvárania lyžiarskych stredísk. Kým minister dopravy Andrej Doležal tvrdil, že do januára si nezalyžujeme, jeho stranícky šéf Boris Kollár otvoril lyžiarske stredisko na Donovaloch. Dokonca ľuďom politicky korektne odkázal: „Čo sa idete všetci posrať z toho papalášizmu?“Keď moderátor povedal, že ak by niečo také spravil šéf SaS Richard Sulík, pravdepodobne by ho premiér poslal kopať hroby a prečo je voči Sme rodina taký zmierlivý, nastalo chvíľu ticho. Potom sa minister zdravotníctva začal smiať. Až keď ho moderátor upozornil, že to sledujú ľudia, trochu sa dal dokopy. „Ústredný krízový štáb je dnes a táto téma by sa mala uzavrieť. Dnes večer už možno budú známe opatrenia,“ odpovedal Krajčí diplomaticky, pričom sa vyhol odpovedi, prečo má premiér dvojaký meter na svojich koaličných partnerov.

Minister zdravotníctva tiež poodkryl čo to z rokovania Ústredného krízového štábu, ktorý má zasadať v utorok poobede. Hoci má Krajčí nejakú predstavu vie, že s ňou nemusí vyhrať. „Všetci dobre vedia, že ja si nemôžem prísť a povedať, čo chcem,“ prezradil minister možno viac ako chcel. Dodal, že rozhodujú orgány a dúfa, že bude prijatý tzv. semafór. „Pokiaľ naozaj neurobíme silnú intervenciu v zmysle vážneho pretestovania nejakej populácie, tak nám nič iné neostane, ako obmedzenie mobility a obmedzenie kontaktov,“ dodal.

Krajčí tiež prezradil, že by sa dal očkovať proti koronavírusu, ale v jeho prípade to asi až také jednoduché nebude. Podľa svojich slov totiž nedávno prekonal ťažkú virózu. „Zaočkovať sa dám, pokiaľ som ochorenie už náhodou neprekonal. Bol som tak dlhodobejšie PN,“ vysvetlil Krajčí, že hoci jeho test bol negatívny, chce si dať z krvi zistiť protilátky. „Ak by som ich mal, tak nemôžem byť očkovaný. Každý, kto prekonal ochorenie COVID-19 nemôže byť 90 dní očkovaný.“

Minister zdravotníctva sa postavil v prípade výzvy prezidentky Zuzany Čaputovej na stranu Matoviča. Hlava štátu sa totiž nechala počuť, že by mal predseda vlády prenechať manažovanie koronakrízy niekomu inému. „Pán premiér sa podľa mňa snaží robiť najlepšie, čo vie,“ obraňoval si šéfa Krajčí.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

To nemyslí vážne! Na tomto sa smeje minister zdravotníctva Krajčí?

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku