eReport.sk
Ministerka spravodlivosti SR a podpredsedníčka Za ľudí Mária Kolíková počas tlačovej konferencie strany Za ľudí.
Mária Kolíková (Za ľudí). Foto: tasr

To je gól! Kolíkova vytiahla na Matoviča dokument, ktorý mal stopnúť vládnu krízu: Len sa začítajte

Podpásovka? Ak aj nie, tak v každom prípade veľmi originálny ťah, s ktorým expremiér Igor Matovič (OĽaNO) zrejme vôbec nepočítal. Šéfka rezortu spravodlivosti totiž v reakcii na jeho kritiku odborníkov zo Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) sa vskutku nečakaným spôsobom zastala našich vedcov. Obrazne povedané, strelila ministrovi financií celkom solídny gól. A možno mu dala aj “jasličky”. Zverejnila totiž dokument, ktorý mal stopnúť vládnu krízu.

Pamätáte si ešte Memorandum dobrého vládnutia, o ktorom koaliční lídri hovorili krátko pred pamätnou tlačovkou, na ktorej Matovič ohlásil, že minister zdravotníctva Marek Krajčí (ne)odchádza? Áno, tak to je dokument, ktorý mali naši politickí lídri pred pár týždňami na stole. “Vlastne nič svetoborné,” komentoval ani nie dvojstranovú “zmluvu” Kolíková. Keď sa však človek do nej však začíta, veľmi rýchlo zistí, že šéf OĽaNO, by ju s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nedokázal rešpektovať.

Kolíková považuje Baťovú za zdatnú šéfku

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) sa postavila za Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL). Je potrebné ho chrániť, pretože sa správa zodpovedne, odborne a nezávisle. Ministerka to uviedla na sociálnej sieti. Zdôraznila tiež, že ŠÚKL chráni zdravie všetkých a robí tak preto, lebo má zdatnú šéfku, Zuzanu Baťovú. “Chráňme našich ľudí zo Slovenska, ktorí sú odborne zdatní. Nemáme ich priehrštia. Chráňme ich, aby sme ako krajina boli úspešní, aby sme aktuálne dnes boli i zdraví,” dodala Kolíková. Pripomenula, že len pár týždňov dozadu mali koaliční lídri na stole Memorandum dobrého vládnutia. Jeho text zverejnila ako súčasť svojho statusu na podporu slovenských vedcov. Memorandum, tak ako ho zverejnila šéfka rezortu spravodlivosti, pripájame v galérii pod článkom.

Zdroj: fb/kolikova.maria

Skôr, ako si do neho začítate, vybrali sme dva body.

Žiadne sociálne siete, najprv partneri potom novinári

“Koalícia vyhlasuje, že kľúčové rozhodnutia pre krajinu nemôžu byť a nebudú komunikované prostredníctvom sociálnych sietí a nebudú prijímané na základe ankiet a prieskumov,” uvádza sa memorande v časti II “Prijímanie rozhodnutí”.

V časti “Komunikácia rozhodnutí”, sa zase píše: “Koalícia sa zaväzuje, že návrhy rozhodnutí a samotné rozhodnutia sa nebudú prezentovať verejne skôr, než na nich bude zhoda medzi koaličnými partnermi.”

Kolíková tak reagovala na ministra financií Igora Matoviča (OĽANO), ktorý vo štvrtok (8. 4.) rokoval v Moskve o vakcíne Sputnik V, v piatok (9. 4.) povedal, že Rusi sa cítia byť mimoriadne poškodení tým, že ŠÚKL zveril posúdenie vakcíny Sputnik V neregistrovanému laboratóriu, ktorého výsledky narušili reputáciu vakcíny po celom svete.

ŠÚKL deklaroval, že nebol nikým zodpovedným za dovoz vakcíny Sputnik V upozornený na to, že by malo testovanie v SAV údajne porušovať utajenú zmluvu s ruským výrobcom. Biomedicínske centrum SAV uviedlo, že realizovalo skúšky vakcíny Sputnik V na základe písomnej žiadosti bývalého ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO).

Galéria: Memorandum dobrého vládnutia

Zdroj: fb/kolikova.maria

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport