eReport.sk
Branislav Gröhling, foto: tasr

To je des! Učitelia reagujú na Gröhlinga, kladú mu veľmi nepríjemné otázky

Zdá sa, že nie všetci učitelia či zamestnanci škôl sú nadšení aktuálnou očkovacou stratégiou. V piatok síce minister školstva Branislav Gröhling (SaS) na sociálnej sieti napísal, že “ďalšie dobré správy na piatok”, jeho status však rozhodne nie je považovaný za dobrú správu pre všetkých.

Očkovať sa môžu už aj nepedagogickí a odborní zamestnanci do 55 rokov,” napísal Gröhling na svojom facebooku a nezabudol ani na pozitívny emotikon za vetou.

Zdroj: fb/branislav.grohling

“Pri prípadných problémoch s prihlásením sa obráťte na vašich riaditeľov, ktorí majú všetky informácie a v prípade potreby môžu aktualizovať informácie v rezortnom informačnom systéme,” uviedol ešte šéf rezortu školstva. Jeho ministerstvo tiež na sociálnej priblížilo, že registrovať na očkovanie sa od piatka môžu už aj títo zamestnanci škôl a školských zariadení zaradených do siete.  

Rezort školstva potvrdil, že čakajú na ďalšie vakcíny

Na dni 27. februára až 5. marca sú voľné termíny v očkovacích centrách vo viacerých lokalitách. Ide o centrá v Banskej Bystrici, Bardejove, Bojniciach, Bratislave, Brezne, Dunajskej Lužnej, Dunajskej Strede, Galante, Humennom, Ilave, Komárne, Košiciach, Leviciach, Michalovciach, Myjave, Partizánskom, Považskej Bystrici, Prešove, Rimavskej Sobote, Rožňave, Snine, Spišskej Novej Vsi, Starej Ľubovni, Svidníku, Topoľčanoch, Trebišove, Trnave, Trstenej, Vranove nad Topľou, Žiari nad Hronom aj v Žiline.

Branislav Gröhling (SAS) počas očkovania proti ochoreniu COVID-19. – Foto: tasr

Rezort školstva potvrdil, že Ministerstvo zdravotníctva SR stále čaká na dodávky príslušných vakcín pre kategóriu pedagogických zamestnancov nad 56 rokov. “Z tohto dôvodu v najbližších dňoch nie sú k dispozícii ďalšie termíny na očkovanie zamestnancov nad 56 rokov,” dodalo ministerstvo školstva.

Ľudia majú výhrady voči vakcínam, sťažujú sa aj tí starší

Viacerí ľudia, pravdepodobne učitelia a zamestnanci slovenských škôl, však ministrovi Gröhlingovi dali jasne najavo, že nie sú spokojní s tým, ako sa v našich školách očkuje. Mnohí kritizujú fakt, že ľudia nad 55 okov musia stále na vakcínu čakať. “Čakám na 55 plus. Už od decembra. Všetci sa očkujú, my sme zrejme do starého železa. Des,” stojí v jednom z komentárov. “Prečo iba do 55 rokov? Starší nie sú rizikoví? Nedáva mi to zmysel opäť raz,” rozčuľuje sa ďalší komentujúci.  Iný prispievateľ zase spochybňuje garanciu dobrovoľnosti očkovania do budúcnosti: “Branislav Grohling … akosi nikde neviem nájsť informáciu, že je a do budúcna bude zaručená dobrovoľnosť očkovania bez akýchkoľvek obmedzení pre zamestnancov škôl a školských zariadení. … hmmm?”

A ďalšia kategória kritikov zase rieši značku vakcíny. “Astrou sa zaockovat nemienim…”, uviedol prispievateľ pod ministrovým statusom, ďalší v podobnom duchu svoju myšlienku rozvinul: “Pán Grohling, mám prosbu, som učiteľka 1. stupeň, 56 rokov a z ideologických dôvodov by som chcela vakcínu Astra Zeneca namiesto Moderny. Bolo by to možné? Alebo mám v škole umrieť od strachu, pokiaľ nebude Sputnik pre všetkých?”

Zdroj: fb/branislav.grohling

Zdroj: fb/branislav.grohling

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity