eReport.sk
rakúsky lyžiar Marco Schwarz, foto:tasr

Titul v alpskej kombinácii patrí Schwarzovi, zdolal obhajcu Pinturaulta

Rakúsky lyžiar Marco Schwarz sa v pondelok stal majstrom sveta v alpskej kombinácii. V Cortine d’Ampezzo triumfoval o štyri stotiny sekundy pred obhajcom zlata Alexisom Pinturaultom z Francúzska, bronz získal Švajčiar Loic Meillard s mankom 1,12 s.

Bendík nedokončil

Slovenský reprezentant Martin Bendík nedokončil super-G. Dvadsaťpäťročný Schwarz si vybojoval premiérový titul svetového šampióna. Z MS 2019 vo švédskom Are má na konte bronz z kombinácie i slalomu a bol členom strieborného rakúskeho tímu. Aj muži išli super-G do kombinácie na zjazdovke Olympia delle Tofane a na rovnako postavenej trati ako ženy. Podložka bola v dobrom stave a organizátori ju v krátkej prestávke nemuseli upravovať. Po prvej časti prekvapujúco viedol Kanaďan James Crawford o osem stotín pred top favoritom súťaže Pinturaultom.

Schwarz porazil Pinturaulta

Priebežne tretí bol Rakúšan Vincent Kriechmayr s odstupom 0,30 s, Schwarz figuroval na piatom mieste (+0,40). Dvadsaťdeväťročný Pinturault vyhral osem z predchádzajúcich dvanástich kombinácií Svetového pohára. V Cortine už získal bronz v špeciálnej súťaži superobrovského slalomu, tá sa síce išla na zjazdovke Vertigine, ale sedela mu aj druhá trať. Prešiel ju bezchybne a ako špičkový slalomár mal veľkú šancu na obhajobu titulu. Kriechmayr je na tomto šampionáte dvojnásobný zlatý medailista zo zjazdu i super-G a svoju silnejšiu disciplínu absolvoval v prvej časti. Na tú slalomovú sa viac mohli tešiť jeho krajania, štvrtý Matthias Mayer (+0,32) vyhral kombináciu SP vlani v januári, no najmä na piatej priečke Schwarz ako elitný slalomár.

Pretekári na pódium po pretekoch alpskej kombinácii na MS v Cortine – Foto: fb/fisalpine

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v kategórii

Aktuálne v športe

Politika

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.