eReport.sk
Tidíce žiakov čaká testovanie.
Tisíce žiakov čaká testovanie 9. Ilustračné foto: tasr

Tisíce žiakov čaká dnes celoslovenské externé testovanie 9

Viac ako 46-tisíc žiakov z 1642 škôl čaká v stredu celoslovenské externé testovanie 9. Zúčastňujú sa na ňom žiaci deviateho ročníka základných škôl, štvrtého ročníka gymnázií a tanečných konzervatórií s osemročným vzdelávacím programom a prvého ročníka stredných škôl s päťročným vzdelávacím programom, ktorých prijali na vzdelávanie v strednej škole z ôsmeho ročníka základnej školy.

V stredu žiaci absolvujú test z matematiky a vyučovacieho jazyka (slovenský jazyk a literatúra, maďarský jazyk a literatúra).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Máme však aj nedostatky
  2. Štátna školská inšpekcia (ŠŠI) je v súvislosti s incidentom na základnej škole (ZŠ) v Banskej Bystrici, pri ktorom žiačka nevedomky požila tekutý dezinfekčný prostriedok, pripravená poskytnúť polícii okamžitú súčinnosť.
  3. Bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR Branislav Gröhling (SaS)
  4. Eduard Heger mieša guláš počas návštevy humanitárneho centra na pomoc utečencom z Ukrajiny v Košiciach 12. marca 2022.

Štvrtok vyhradený jazykom

Vo štvrtok 23. marca absolvujú žiaci zo škôl s vyučovacím jazykom maďarským test z predmetu slovenský jazyk a slovenská literatúra. Žiaci školy s vyučovacím jazykom ukrajinským absolvujú test z predmetu ukrajinský jazyk a literatúra.

„Celkom je na Testovanie 9-2023 prihlásených 46.617 žiakov z 1642 škôl. Z toho je 4787 žiakov zo 170 stredných škôl s osemročným a päťročným vzdelávacím programom,“ uviedlo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Z prihlásených žiakov na Testovanie 9-2023 je 43.754 žiakov zo škôl s vyučovacím jazykom slovenským, 2689 žiakov zo škôl s vyučovacím jazykom maďarským a 12 žiakov z jednej školy s vyučovacím jazykom ukrajinským. Medzi prihlásenými je 4527 žiakov so zdravotným znevýhodnením.

Matematika za 90 minút

Testy zo všetkých vyučovacích predmetov, okrem ukrajinského jazyka a literatúry, pozostávajú z 30 úloh. Test zo slovenského a maďarského jazyka a literatúry obsahuje 20 úloh s výberom odpovede a desať úloh s tvorbou krátkej odpovede. V teste z matematiky je 15 úloh s výberom odpovede a 15 úloh s krátkou číselnou odpoveďou. Žiaci budú mať na riešenie testu zo slovenského jazyka a maďarského jazyka k dispozícii 70 minút. Na riešenie testu z matematiky majú 90 minút. V rámci testu zo slovenského jazyka a slovenskej literatúry pre žiakov zo škôl s vyučovacím jazykom maďarským sa bude overovať aj oblasť počúvanie s porozumením. Na riešenie testu budú mať žiaci k dispozícii 70 minút. Žiaci školy s vyučovacím jazykom ukrajinským absolvujú test z ukrajinského jazyka a literatúry, ktorý obsahuje 20 úloh s časovou dotáciou 50 minút.

Elektronické vyhodnocovanie

Všetky testy sa budú vyhodnocovať centrálne elektronicky. Pre žiakov, ktorí sa z objektívnych, najmä zdravotných dôvodov nezúčastnia na testovaní v riadnom termíne, je určený náhradný termín, ktorý je stanovený na 4. a 5. apríla. Uskutoční sa v školách určených regionálnymi úradmi školskej správy.

Výsledky žiakov z testovania v elektronickej podobe získajú základné školy aj stredné školy 21. apríla. Výsledkové listy žiakov školám doručia elektronickou poštou do 12. mája 2023.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tisíce žiakov čaká dnes celoslovenské externé testovanie 9

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti