eReport.sk
Protest v Tel Avive, foto:tasr

Tisíce Izraelčanov v uliciach Tel Avivu: Dav žiadal o prímerie v Gaze! Majú strach z rozhodnutia premiéra


Tisíce Izraelčanov sa v sobotu zhromaždili v Tel Avive, aby požadovali prijatie dohody o prímerí a prepustení rukojemníkov načrtnutej americkým prezidentom Joeom Bidenom. Mnohí z Izraelčanov sa však obávajú, že izraelský premiér Benjamin Netanjahu návrh odmietne.

Tisíce Izraelčanov v uliciach Tel Avivu

Na centrálnom námestí, ktoré krátko po vpáde palestínskych teroristických kománd na juh Izraela demonštranti premenovali na Námestie rukojemníkov, sa zišiel dav ľudí s izraelskými a americkými vlajkami. Mnohí mali v rukách transparenty s výzvou: „Priveďte ich domov!“

Agentúra AFP, ktorá o tom priniesla správu, ozrejmila, že Biden v piatok uviedol, že Izrael ponúka nový trojfázový plán na dosiahnutie úplného prímeria vrátane prepustenia rukojemníkov zadržiavaných palestínskymi militantmi v Pásme Gazy. Demonštranti v Tel Avive však v rozhovoroch pre AFP zhodne vyjadrovali obavy, že Netanjahu sa k Bidenom prezentovanej dohode nebude hlásiť, aj keď americký prezident návrh predstavil ako izraelský.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Szijjártó s OSTRÝM odkazom
  2. Plané sľuby

Účastníci zhromaždenia kritizovali, že Netanjahu sa viac zaujíma o svoju vlastnú politickú budúcnosť ako o rukojemníkov. Zhodne tiež vyjadrovali nádej, že „Biden nejakým spôsobom vyvinie dostatočný tlak, aby vláda a Netanjahu uzavreli dohodu“.

Fórum rodín rukojemníkov a nezvestných, ktoré od októbra minulého roku bojuje za ich návrat z palestínskeho zajatia, vo svojom vyhlásení uviedlo, že bude žiadať, aby izraelská vláda okamžite schválila dohodu o prepustení rukojemníkov a priviedla všetkých rukojemníkov naraz domov. „Vyzveme tiež všetkých ministrov vlády a členov koalície, aby sa verejne zaviazali k podpore dohody a nepripustili možnosť jej torpédovania a ohrozenia rukojemníkov,“ uviedlo fórum s tým, že kontaktovalo rôzne veľvyslanectvá, aby ich podporili.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tisíce Izraelčanov v uliciach Tel Avivu: Dav žiadal o prímerie v Gaze! Majú strach z rozhodnutia premiéra

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne