eReport.sk
Dominic Thiem, foto:ig/d.t.

Thiem po prehre s Dimitrovom: Nie som žiadna mašina

Rakúsky tenista Dominic Thiem nenadviaže na úspešné vystúpenie z vlaňajšieho Australian Open, keď postúpil až do finále. V osemfinále dvojhry skončil na rakete Bulhara Grigora Dimitrova, ktorému podľahol 4:6, 4:6, 0:6.

Tretiemu nasadenému Rakúšanovi chýbala energia i úderová istota, v dlhších výmenách často kazil. Piatkový “maratón” s domácim Nickom Kyrgiosom, v ktorom otočil z 0:2 na sety, mu odčerpal priveľa síl. Thiemovi proti Dimitrovovi nefungovalo prvé podanie. Po druhom servise ho Bulhar kvalitnými returnami dostával pod tlak a získaval dôležité fiftíny. „Nie som žiadna mašina, aj keď by som ňou rád bol,” okomentoval Rakúšan osemfinálovú prehru na úvodnom grandslame sezóny.

Dimitrov v treťom sete úplne ovládol dianie v aréne Roda Lavera a vyčerpanému Thiemovi uštedril “kanára”. „Snažil som sa hrať maximálne koncentrovane od prvej do poslednej loptičky. Videl som, že Dominic je unavený. Je super byť opäť v grandslamovom štvrťfinále, no verím, že tento príbeh ešte bude pokračovať,” povedal melbournsky semifinalista z roku 2017, ktorého v utorok čaká “kat” favoritov  Aslan Karacev.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Politika

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.