eReport.sk
Generál priznáva vážnosť situácie
Ukrajinský tank jazdí na frontovej línii počas bojov v meste Bachmut. Foto: tasr/ap

The Guardian informuje: Ruský útok na Kramatorsk si vyžiadal dve obete a desať zranených

The Guardian informuje, že dvaja ľudia zahynuli a desať ďalších utrpelo v sobotu zranenia počas ruského ostreľovania mesta Kramatorsk v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. Správi prevzala TASR.

Tamojší gubernátor Pavlo Kyrylenko obvinil Moskvu, že pri najnovšom útoku na Kramatorsk použilo kazetové bomby. Terčom útokov sa podľa Kyrylenka stal mestský park a „desiatky obytných domov“ zostalo poškodených.

AP: Zomrela zranená žena

Reportéri agentúry AFP informovali o približne desiatich takmer súčasne odpálených explóziách a uviedli, že na mieste útoku zomrela zranená žena. Krátko po tom bolo počuť ďalšiu sériu explózií v zhruba dva kilometre vzdialenej inej štvrti Kramatorska.

Ukrajinské sily pri meste Bachmut medzitým držia ruské jednotky na uzde, aby mohli obrancom dodať muníciu, jedlo a lieky, uviedla v sobotu ukrajinská armáda.

Bachmut zostal zväčša v troskách

„Do Bachmutu sa nám darí dodávať potrebnú muníciu, potraviny, výstroj a lieky. Tiež sa nám darí odvážať našich zranených z mesta,“ povedal pre televíziu CNN hovorca ukrajinských síl na východe krajiny Serhij Čerevatyj.

Jednotky Kyjeva počas piatkových bojov pri Bachmute zabili 193 a zranili 199 Rusov. Tvrdí to agentúra Reuters s odvolaním sa na najnovšiu štatistiku z ukrajinskej strany.

Bachmut zostal po mesiacoch intenzívnych bojov zväčša v troskách, kým Rusko naň uskutočňuje opakované útoky, pripomína The Guardian.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

The Guardian informuje: Ruský útok na Kramatorsk si vyžiadal dve obete a desať zranených

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php