eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Testy odhalili viac ako 13 tisíc nakazených! Pribudli aj obete

Prostredníctvom 26 643 vykonaných RT-PCR testov odhalili v sobotu (29. 1.) na Slovensku 13 282 prípadov nákazy novým koronavírusom. Pribudlo 21 obetí. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) na webe covid-19.nczisk.sk.

Viac ako 61 percent ľudí s pozitívnym PCR testom nebolo zaočkovaných. „Najviac pozitívne testovaných bolo v Prešovskom kraji, najmenej v Banskobystrickom,“ informovala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová. Pozitívny antigénový test malo 1 239 ľudí, 60 percent z nich nebolo zaočkovaných.

V nemocniciach sa podľa Eliášovej situácia drží relatívne stabilne a bez výrazných rozdielov v štatistikách za posledné dni. Aktuálne je hospitalizovaných 1535 pacientov s COVID-19. „Na jednotke intenzívnej starostlivosti a oddelení anesteziológie a intenzívnej medicíny je 288 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 141 osôb,“ spresnila hovorkyňa. Takmer 80 percent z hospitalizovaných nie je zaočkovaných, alebo má len jednu dávku očkovacej látky.

tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Testy odhalili viac ako 13 tisíc nakazených! Pribudli aj obete

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti