eReport.sk

Tesla Elona Muska dosahuje zisk 1 miliardu dolárov z držby Bitcoinu

Odvážny vpád Tesly na trh s kryptomenami, konkrétne Bitcoinu ( BTC ) sa vypláca v roku 2021, pretože cena BTC sa v októbri zvýšila  na viac ako 58 000 dolárov.

Podľa online monitorovacieho zdroja Bitcoin Treasuries má Tesla v súčasnosti zhruba 43 200 BTC v hodnote zhruba 2,5 miliardy dolárov v dnešných cenách . To je zhruba o 65% alebo o 1 miliardu dolárov viac, ako zaplatila automobilka vo februári, keď spoločnosť Elona Muska  odhalila, že do svojho portfólia pridala 1,5 miliardy dolárov v BTC.

Graf denných cien BTC/USD. Z – Foto: TradingView

V druhom štvrťroku Tesla predala 10% svojich bitcoinových akcií  za priemernú cenu približne 50 000 dolárov za token. Spoločnosť vo svojej správe o zárobkoch za 2. štvrťrok oznámila, že zaúčtovala zisky z predaja bitcoinov v hodnote 128 miliónov dolárov.

Tesla v druhom štvrťroku zarobila na predaji automobilov prvý miliardový zisk 

Po poslednom oživení ceny bitcoinu sa čisté zisky Tesly z jej kryptomenových holdingov ukázali byť rovnaké, ako jej príjmy z druhého štvrťroka. Podrobne, Tesla vykázala čistý zisk 1,14 miliardy dolárov za 2. štvrťrok, čo bolo vôbec prvýkrát, čo prekročilo hranicu 1 miliardy dolárov. Príjem bol súčasťou tržieb 11,96 miliardy dolárov, ktoré Tesla dosiahla predovšetkým predajom automobilov – asi 10,21 miliardy dolárov. Zostávajúcich 354 miliónov dolárov pochádzalo z predaja regulačných úverov.

Tesla 1. októbra odhalila, že počas tretieho štvrťroka dodala 241 300 elektrických vozidiel v porovnaní s 201 250 vozidlami v predchádzajúcom štvrťroku. V kombinácii so ziskami Bitcoinu od spoločnosti Tesla sú vysoké očakávania, pokiaľ ide o zisky z trhákov, ktoré sa majú zverejniť po zatvorení trhu 19. októbra.

“Myslíme si, že Q3 bude najsilnejšou štvrtinou TSLA vôbec,”  povedal  analytik Piper Sandler Alexander Potter.

Budú nasledovať ďalšie spoločnosti?

Stratégia nákupu Bitcoinu od Tesly bola doteraz veľmi úspešná a poskytla prípadovú štúdiu o tom, ako by iné spoločnosti mohli nahradiť časť svojich peňažných rezerv BTC.

To znamená, že niekoľko spoločností, ktoré investovali do Bitcoinu pred Teslou, zaznamenali ešte väčšie zisky.

Napríklad spoločnosť Intel pre obchodnú inteligenciu MicroStrategy nakúpila vo viacerých nákupných kolách Bitcoiny v hodnote približne 3,15 miliardy dolárov. Vďaka prvému nákupu z 11. augusta 2020 sa čistý zisk Bitcoinu spoločnosti blíži k 6,3 miliardy dolárov, čo takmer zdvojnásobilo investície.

Firma Jack Dorsey v oblasti platobných služieb, Square, taktiež  zaznamenala značné zisky z držby Bitcoinu, ktorá v súčasnosti predstavuje investíciu 220 miliónov dolárov v hodnote viac ako 442 miliónov dolárov.

Kanadská kryptoťažiarenská spoločnosť Hut 8 Mining Corp zaznamenala nárast nákupu Bitcoinov o 39,3 milióna dolárov (o viac ako 600%) a dosiahol približne 250 miliónov dolárov. V júni spoločnosť tiež odhalila plány na držanie 5 000 BTC do roku 2022. 

Autor: Igor Stanko, CVEU.eu

Zdroj: Cointelegraph.com

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tesla Elona Muska dosahuje zisk 1 miliardu dolárov z držby Bitcoinu

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport