eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Terorista obžalovaný z útokov v Paríži: Plánovali sme ďalšie atentáty!


Mohammed Abrini, jeden z obžalovaných v súvislosti s teroristickými útokmi v Paríži v roku 2015, priznal, že vo francúzskej metropole plánovali ďalšie atentáty. Útoky sa pôvodne mali odohrať počas futbalového šampionátu Euro 2016 vo Francúzsku, namiesto toho teroristi 22. marca 2016 neplánovane zaútočili na letisko a metro v Bruseli. Uviedol to v stredu počas súdneho pojednávania. TASR správu prevzala od agentúry DPA.

Abrini sprevádzal 12. novembra 2015 teroristickú bunku z Brusela do Paríža, no ešte pred útokmi sa vrátil do Belgicka, lebo si podľa vlastných slov zabíjanie ľudí rozmyslel.

 Salah Abdeslam, jediný preživší údajný člen teroristickej bunky, mal údajne na sebe vestu samovražedného bombového atentátnika, ale namiesto toho, aby ju odpálil, odhodil ju na predmestí Paríža. Pred súdom vypovedal, že tiež zmenil názor. Na konci pojednávania sa Abdeslam rodinám obetí ospravedlnil.

Útoky si vyžiadali 130 obetí

Pri sérii útokov v Paríži 13. novembra 2015 teroristi strieľali do ľudí v koncertnom klube Bataclan a v baroch a reštauráciách po celom meste, celkovo zabili 130 ľudí. Traja samovražední bomboví útočníci odpálili svoje vesty pred štadiónom Stade de France, kde práve prebiehal priateľský futbalový zápas Francúzska s Nemeckom. Na štadióne bol prítomný aj francúzsky prezident Francois Hollande, ktorého bezpečnostné zložky okamžite evakuovali.

Bude vás zaujímať:

  1. Eduard Heger odovzdáva tašku s chlebom seniorke v Banskej Bystrici.
  2. Vladimir Putin

Zdroj: tasr/dpa

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Terorista obžalovaný z útokov v Paríži: Plánovali sme ďalšie atentáty!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: