eReport.sk
foto: shutterstock

Tento minister sa vyhýba očkovaniu ako čert svätenej vode

V čase, keď niektorí politici musia vysvetľovať, prečo boli prednostne zaočkovaní, či obhajovať, prečo dostali vakcínu od spoločnosti Pfizer, minimálne jeden člen vlády, nemusí takéto problémy riešiť. Reč je o ministrovi hospodárstva, ktorému sa už niekoľko mesiacov darí „uniknúť“ očkovaniu proti COVID-19 a zatiaľ to nevyzerá, že sa tak skoro dá vakcinovať.

„Nepamätám si, že by som sa dal niekedy zaočkovať na chrípku,“ povedal minulý rok na jeseň Sulík na margo toho, či by sa dal zaočkovať na koronavírus. To sa ešte len o vakcínach šepkalo, vicepremiér však o ich využití pre seba nerozmýšľal.

Netrvalo dlho a prišli aj na Slovensko. V decembri sa vo veľkom nechali očkovať vládni predstavitelia, do radu sa vopchali aj iní politici, Sulík však chýbal. V tom čase bol v zahraničí. Na otázku redakcie, či sa dá zaočkovať, reagoval: „Áno, ale som aktuálne mimo Slovenska.“

V decembri sa do očkovania hrnulo množstvo politikov. Sulík chýbal. – Foto: tasr

O niekoľko týždňov neskôr zase tvrdil, že sa nechce predbiehať. „Ja sa teraz nebudem očkovať, počkám si, až keď budem na rade a vyberiem si vakcínu. Potom budeme aj viac o tých vakcínach vedieť a nejako sa rozhodnem,“ vykrúcal sa.

Lenže na Sulíka už rad prišiel, keďže v januári oslávil 53 rokov. Napriek tomu, stále s očkovaním váha. „Očkovaný ešte nie som,“ priznal dnes počas tlačového brífingu. „Som za to, aby mal každý na výber vakcínu, ktorou sa chce dať zaočkovať podľa svojho vlastného uváženia,“ zdôraznil minister hospodárstva, že sa tak môže udiať za predpokladu dostatku vakcín. „Vtedy si aj ja vyberiem, keď bude na výber. Keď nebudem ani len náznakom podozrievaný, že som sa niekde nejakým spôsobom predbehol,“ vykrúcal sa Sulík.

Vicepremiér sa stále zaočkovať nedal. Chce si vyberať medzi vakcínami. – Foto: tasr

Akou konkrétnou vakcínou by sa chcel dať zaočkovať, ale neprezradil. Vicepremiér bude tiež o očkovaní uvažovať aj podľa toho, aké podmienky si nastavia jednotlivé krajiny, keďže uznal, že pri svojej práci ministra hospodárstva musí cestovať do zahraničia. „Ja sa rozhodnem podľa toho, ako bude fungovať cestovanie, ako sa rozhodne Európska únia s Covid pasom, aj služobným. Občas musím opustiť krajinu a keď niektoré iné krajiny Európskej únie alebo sveta povedia, že majú takú alebo takú podmienku, tak aj podľa toho sa budem orientovať,“ uviedol Sulík.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tento minister sa vyhýba očkovaniu ako čert svätenej vode

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti