Ruský tenista Daniil Medvedev, foto: instagram

Medvedev víťazom turnaja Masters v Paríži, vo finále zdolal Zvereva

Ruský tenista Daniil Medvedev sa stal víťazom turnaja Masters 1000 v Paríži. V nedeľnom finále dvojhry ako nasadená trojka zdolal štvorku „pavúka“ Nemca Alexandra Zvereva po trojsetovom boji 5:7, 6:4 a 6:1. Zápas trval dve hodiny a sedem minút.

Medvedev získal ôsmy titul na okruhu ATP, prvý v tejto sezóne. Na podujatí kategórie Masters triumfoval tretíkrát v kariére. Zverev po dvoch turnajových triumfoch v Kolíne nepridal ďalší titul a prišiel o sériu výhier, ktorá trvala 12 zápasov.

V nedeľnom finále si v prvom sete obaja hráči držali podanie až do 12. gemu, v ktorom Zverev brejkol súpera, keď premenil v poradí tretí setbal. Veľmi podobný priebeh mal aj druhý set, za stavu 4:4 dokázal Medvedev zlomiť Nemcov servis a v následnom geme čistou hrou potvrdil brejk. Od tohto momentu začal Rus na kurte dominovať. V treťom sete nedal súperovi šancu, skvele returnoval a nútil Zvereva k chybám. Získal štyri gemy za sebou, za stavu 5:1 premenil v tom siedmom v poradí druhý mečbal.