Daniil Medvedev, foto: instagram

Medvedev prvým finalistom ATP Masters v Paríži

Ruský tenista Daniil Medvedev sa stal prvým finalistom dvojhry na turnaji Masters 1000 v Paríži. V sobotnom semifinálovom súboji ako nasadená trojka vyradil desiatku podujatia Miloša Raoniča z Kanady 6:4, 7:6 (4). O celkový triumf si zahrá s víťazom duelu Rafael Nadal (Šp.-1) – Alexander Zverev (Nem.-4).

Medvedev prelomil podanie Raoniča v piatom geme prvého setu, keď využil svoj druhý brejkbal. Kanaďan sa v prvom sete ani raz k brejkbalu nedostal. V druhom Medvedev zobral súperovi servis v jedenástej hre a mohol duel dopodávať k víťazstvu, no Raonič zabojoval a priviedol zápas aspoň do tajbrejku. V ňom však Rus súpera nepustil ani raz do vedenia a vyhral ho 7:4.

Dvadsaťštyriročný Rus sa vo finále podujatia predstaví premiérovo, zabojuje v ňom o svoj tretí triumf na turnaji kategórie Masters. „Prvý set bol z mojej strany úžasný. V druhom to bolo vyrovnanejšie, musel som sa dostať z niekoľkých brejkbalov. Predviedol som trochu nevyrovnanú hru, no napokon som šťastný za postup do finále,“ povedal podľa agentúry DPA Medvedev.

Daniil Medvedev (Rus.-3) – Miloš Raonič (Kan.-10) 6:4, 7:6 (4)