eReport.sk
Novak Djokovič, foto: instagram

Novak Djokovič šiestykrát líder koncoročného rebríčka, vyrovnal rekord Samprasa

Srbský tenista Novak Djokovič zakončí šiestykrát v kariére rok ako líder rebríčka ATP a vyrovná rekord rekord Američana Petea Samprasa. Djokoviča mohol ohroziť už len Španiel Rafael Nadal, no keďže sa nakoniec rozhodol neštartovať na novembrovom turnaji v Sofii, už nemá kde získať potrebné body.

Tridsaťtriročný Djokovič sa tak zároveň stal najstarším hráčom, ktorý zakončil rok na najvyššom stupienku renkingu. Predtým sa mu to podarilo v rokoch 2011, 2012, 2014, 2015 a 2018. Sampras skončil ako koncoročná jednotka v rokoch 1993 až 1998. “Pete je niekto, ku komu som vzhliadal, keď som vyrastal, takže vyrovnať jeho rekord je ako splnený sen. Budem sa naďalej snažiť byť ešte lepší hráč, snáď dosiahnem ešte viac úspechov a zlomím viac rekordov v športe, ktorý z celého srdca milujem,” povedal pre oficiálnu stránku ATP.
      

“Skončiť rok ako svetová jednotka je jeden z najpôsobivejších úspechov v našom športe, ktorý si vyžaduje dokonalosť počas celej sezóny. Je úžasné sledovať Novaka, ako to dosiahol šiestykrát a vyrovnal Peteov rekord,”

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Tenis

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport