eReport.sk

Temperamentná Sisa Sklovská: Takto s manželom utužujeme vášeň

Speváčka Sisa Sklovská (55) sa rozhovorila o tom, ako a prečo to medzi ňou a manželom Jurajom Lelkešom stále iskrí. Prezradila, ako ju poznačila pandémia koronavírusu, o koľko kšeftov prišla, ako jej ide profesia profesorky a reč bola aj o jej nedávnej operácii.

Sisa, ako zvládate opatrenia na Slovensku spojené s koronou?

Začalo sa to deviateho marca, na čo nikdy nezabudnem. Ešte sme stihli šiesteho a siedmeho marca premiéru muzikálu Turandot. Deviateho marca som už sedela v aute na ceste do Banskej Bystrice, kde učím na Akadémii umení, Fakulte múzických umení – muzikálový spev. Zavolali mi zo školy, že nikam chodiť nemám. Zavreli ju. Vrhla som sa do dokončenia dizertačnej doktorandskej práce. Pripravovala som sa na doktorandský koncert, na ktorý som už mala plagáty a pozvánky. Mal byť 27. marca a ja som stále verila, že bude… Vyučovala som na diaľku, pripravovala mojich bakalárov na bakalársky koncert. Žiaľ, ani ten sa neudial. Nakoniec som sa s nimi stretla, objednala sálu, techniku, kamery, zišli sme sa na neutrálnej pôde a koncert nahrali. Inak by neskončili ročník.

Poradili ste si, lenže to nebol koniec. Prišli na rad lekári.

Hneď potom som absolvovala operáciu prepadnutej klenby na nohe, samozrejme s oneskorením. A tesne pred zákazom som začala s náročnou stomatochirurgickou operáciou, ktorá sa znásobila na štyri… Bola som oponentkou na práce aj koncertné výkony bakalárov. Prichádzali prázdniny a my s Jurajom sme mali vybavenú dovolenku na našom obľúbenom Mykonose. Dva dni pred odletom sme ju kvôli mne zrušili. Totiž po návrate, hneď na druhý deň, som mala hrať na Shakespearovských hrách týždeň v predstavení Rómeo a Júlia. Som veľmi zodpovedná, a preto som na tú dovolenku ísť nemohla. Bála som sa, že za tie dva týždne sa veľa vecí zmení a ja sa nedostanem naspäť na Slovensko. Hrozilo, že by som išla do karantény a ohrozila tak sedem predstavení na hrade. Nemala som alternáciu. To by som mojim kolegom nikdy neurobila. Bolo úžasné môcť hrať na hrade po takej dlhej dobe, publikum nebolo ako za starých čias, ľudia museli mať rúška. Boli sme všetci vytešení, že môžeme hrať. Potom sa blížil september. Tešila som sa na kolegov z divadla. Zahrala som tri predstavenia na Novej scéne a potom divadlo opäť zavreli. V škole som bola párkrát učiť, no potom ju zavreli. Teraz to musím riešiť na diaľku je to úplné sci-fi. Dá sa učiť spievať cez internet?

Sisa v predstavení Mária Terézia, foto: profimedia


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Temperamentná Sisa Sklovská: Takto s manželom utužujeme vášeň

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php