eReport.sk
Foto: shutterstock

Tehotná žena v Afganistane už stráca nádej. Popísala, akým hrôzam čelí

Dvadsaťpäťročná Nasria sa tak veľmi bojí, že si nepriala, aby bolo uvedené jej priezvisko. Rodáčka z Kalifornie žije už niekoľko mesiacov v Afganistane. Je jednou z približne stovky Američanov, ktorí v krajine uviazli a nemôžu sa dostať naspäť do svojej krajiny.

Nasria priletela do Afganistanu v júni, aby navštívila svoju krajinu a vydala sa za priateľa, s ktorým čaká dieťa, píše portál nypost. Ten je afganskej národnej príslušnosti, takže sa o ňu teraz dokáže postarať. Ona ale aj tak dúfa, že sa dostane naspäť do USA.

Bohužiaľ nemala to šťastie a do žiadneho lietadla sa nedostala. Teraz preto žije v strachu, že sa na ňu príde. Bojí sa deň odo dňa viac toho, čo ju čaká. Preto pre médiá popísala aké hrôzy Taliban robí a čo musí dennodenne prežívať.

Ani prosby manžela nepomohli

Manžel tehotnej ženy sa pokúšal u vlastných ľudí prihovárať, aby ju samotnú pustili na letisko a nechali ju odísť. Oni to ale odmietli. Ako sama Nasria popisuje, nie je si istá, či by bez neho vôbec odcestovať chcela. Jej dieťa totiž bude potrebovať otca a ona sa bojí, že by sa o neho sama nevedela postarať. Raz sa pokúsila okolo stráží prejsť. Podľa jej slov ostávalo už len niekoľko krokov. Myslela si, že to zvládne, lenže oni začali strieľať okolo jej nôh a vyhrážali sa jej, že ak sa ešte o krok priblíži, guľky tentoraz poletia vyššie. A tak to vzdala. „Nikdy som nič podobné nezažila. Bolo to ako v nejakom akčnom filme,“ zverila sa. Podľa jej slov sa Nasria nikdy v živote tak nebála, preto sa rozhodla, že už viac nebude riskovať. Neostáva jej nič iné, len dúfať v oslobodenie.

Amerika iba sľubuje

Aj keď úradníci ministerstva zahraničia sľúbili, že všetkým Američanom v krajine pomôžu. Zatiaľ sa ale nič nedeje a nie je divu, že Nasria už neverí. „Bola som doslova 15 krokov od letiska, taký kúsok k tomu, aby som sa vrátila domov. A boli tam aj naši, a nikto nič neurobil, keď okolo mňa začali strieľať.

Talibanci podľa nej v Afganistane doslova chodia od okna k oknu a hľadajú každého, kto má s Amerikou niečo spoločné. Nasria preto ostáva v úkryte a iba dúfa, že sa jej priateľom bude i naďalej dariť nosiť jej jedlo a jej zase skrývať svoju totožnosť.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport