Montreal vs. Ottawa, foto:tasr

Tatar po dlhej dobe bodoval, Ovečkin prekonal rekord!

Hokejisti Montrealu prehrali v zápase zámorskej NHL na domácom ľade s Ottawou 2:3. Canadiens k zisku bodov nestačila ani asistencia slovenského útočníka Tomáša Tatara.

Senators zvíťazili prvýkrát po desiatich dueloch a prvýkrát od svojho prvého zápasu sezóny 15. januára. Gólom a dvoma asistenciami k tomu prispel nemecký útočník Tim Stutzle. Tatar odohral vyše 16 minút, okrem kanadského bodu zaknihoval aj dve trestné minúty a päť striel. Washington prehral v newyorskej Madison Square Garden s domácimi Rangers 2:4. Ruský útočník Capitals Alexander Ovečkin strelil 709. gól v NHL, prekonal tak Mikea Gartnera a v historických tabuľkách strelcov profiligy sa osamostatnil na siedmom mieste.

Na šiesteho Phila Esposita stráca osem gólov. V drese Washingtonu si po dva mínusové body pripísali obranca Zdeno Chára a útočník Richard Pánik. Chára odohral takmer 21 minút, Pánik takmer 13 a zapísal si aj dve trestné minúty.