Tomáš Tatar v zápase NHL, foto:tasr

Tatar bodoval pri výhre Montrealu, Tampa uspela aj v treťom dueli

Slovenský útočník Tomáš Tatar prispel jednou asistenciou k triumfu hokejistov Montrealu v zámorskej NHL na ľade Vancouveru 7:3. Tatar sa podieľal na poslednom góle hostí 65 sekúnd pred koncom v presilovej hre a bodoval tak v štvrtom z piatich zápasov novej sezóny.

Štyrmi bodmi za dva góly a dve asistencie sa v drese Canadiens prezentoval Fín Joel Armia. Tyler Toffoli, ktorý noc predtým zaznamenal na ľade svojho bývalého klubu hetrik, pridal tri body (2+1). Tatar odohral celkovo 15:28 min, mal tri strely na bránku a jeden mínusový bod. V piatich dueloch v sezóne nazbieral už päť bodov (3+2). Montreal je na čele Severnej divízie.

Canadiens rozhodli o úspechu v druhej tretine, ktorú vyhrali 4:0. Domácich zložili tri rýchle góly v priebehu minúty a 34 sekúnd, zásahy Josha Andersona a Jakea Evansa delilo len deväť sekúnd. Tatar si piaty bod pripísal po tom, ako v početnej výhode posunul puk na modrú čiaru Jeffovi Petrymu a ten nabil na prvý gól v sezóne jeho obrannému kolegovi Benovi Chiarotovi. V bránke Montrealu sa predstavil Jake Allen, ktorý chytil 14 striel a zaznamenal 150. víťazstvo v kariére. Dvakrát ho prekonal kapitán Canucks Bo Horvat, ktorý dal dva góly aj noc predtým.

Sériu troch vzájomných zápasov vo Vancouveri uzavrú tieto tímy v noci na nedeľu. V závere zápasu predviedol nepríjemný zákrok do hlavy Armiu obranca Canucks Tyler Myers, za čo dostal trest na päť minút a do konca duelu a hrozí mu aj dodatočná suspendácia alebo pokuta.

Výsledky zápasov NHL:

BOSTON BRUINS – PHILADELPHIA FLYERS 5:4 pp a sn (0:0, 0:2, 4:2 – 0:0, 1:0)
Góly: 41. Studnicka (Krejčí, Ritchie), 43. Coyle (Smith, Miller), 54. Ritchie (Bergeron, Krejčí), 56. Carlo (Grzelcyk, Marchand)

COLUMBUS BLUE JACKETS – TAMPA BAY LIGHTNING 2:3 pp (1:0, 0:2, 1:0 – 0:1)
Góly: 1. Bjorkstrand (Domi), 41. Foligno (Bjorkstrand, Atkinson) – 37. Coleman (McDonagh, Gourde), 38. Joseph (McDonagh, Cirelli), 62. Point (Hedman, Stamkos).

NEW YORK ISLANDERS – NEW JERSEY DEVILS 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Góly: 5. Barzal (Bailey, Dobson), 20. Eberle (Lee, Barzal), 42. Eberle (Dobson, Barzal), 46. Nelson (Leddy) – 23. Bastian (Smith).

OTTAWA SENATORS – WINNIPEG JETS 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)
Góly: 58. Tierney (Zajcev, Brown) – 12. Ehlers (Copp, Beaulieu), 25. Scheifele (Connor, Ehlers), 28. Lowry (Lewis, Forbort), 34. Wheeler (Scheifele, Connor).

VANCOUVER CANUCKS – MONTREAL CANADIENS 3:7 (2:2, 0:4, 1:1)
Góly: 4. Horvat (Myers, Höglander), 8. Horvat (Miller, Hughes), 45. Sutter (Myers, Rafferty) – 2. Toffoli (Armia), 6. Armia (Toffoli), 22. Toffoli (Armia), 35. Anderson (Suzuki, Drouin), 36. Evans (Byron, Lehkonen), 37. Armia (Kotkaniemi), 59. Chiarot (Petry, TATAR)

LOS ANGELES KINGS – COLORADO AVALANCHE 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)
Góly: 24. Doughty (Kopitar, Carter), 38. Vilardi (Walker, Athanasiou), 57. Kempe (Kopitar, Iafallo), 60. Lizotte (Moore) – 5. Rantanen (MacKinnon), 20. MacKinnon (Makar, Rantanen)