eReport.sk
Prokurátor ÚŠP Matúš Harkabus na snímke z videa.
Prokurátor bývalého ÚŠP Matúš Harkabus. Zdroj: tasr

Tarabov odkaz prokurátorom: Neutekajte, tie zbabrané, zmanipulované a odfláknuté vyšetrovania si pred súdmi obhajujte sami


Slovensko pred pár dňami zasiahla správa, že prokurátori Matúš Harkabus a Daniel Mikuláš, ktorí dozorovali prípad zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, sa vzdali funkcie a odchádzajú. Ako dôvod uviedli skutočnosť, že im po zrušení Úradu špeciálnej prokuratúry generálny prokurátor nevyhovel v žiadosti o preloženie na Krajskú prokuratúru v Žiline.

Nikto ich od spisov neodstavil

Krok dvojice prokurátorov bývalého ÚŠP pobúril opozíciu, ktorá v tom videla a vidí ak pomsty koalície. Koaliční politici však tvrdia, že všetci prokurátori bývalého ÚŠP môžu svoje rozpracované trestné veci dotiahnuť do konca. Na krok Harkabusa a Mikuláša zareagoval v statuse aj Tomáš Taraba, minister životného prostredia a predseda Život Národná strana.

„Lipšicovi prokurátori mesiace hovorili, že ich vládna moc bude chcieť odstaviť od spisov. Keď ich nikto od spisov neodstavil, a naopak im bolo ponúknuté, nech si tie zbabrané, zmanipulované a odfláknuté vyšetrovania pekne pred súdmi obhajujú, zrazu balia kufre sami a proaktívne. Zrazu nechcú tie svoje „mega kauzičky“ dotiahnuť do konca,“ napísal v krátkom statuse Tomáš Taraba. Ako teda dopadne kauza vraždy Jána Kuciaka? Kedy spoznáme meno objednávateľa jeho vraždy? A spoznáme ho vôbec?

Zdroj: FB / Tomáš Taraba

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tarabov odkaz prokurátorom: Neutekajte, tie zbabrané, zmanipulované a odfláknuté vyšetrovania si pred súdmi obhajujte sami

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE: