eReport.sk
minister životného prostredia SR Tomáš Taraba (nominant SNS), foto:tasr

Taraba vyvracia mediálne špekulácie: Zákon o ochrane prírody prešiel podstatnými zmenami! Preto som hlasoval za


Minister životného prostredia Tomáš Taraba musí opäť raz vyvraciať medializované špekulácie. Koaličný politik sa pre svoje rozhodnutia opäť stal terčom kritiky a objektom zavádzajúcich titulkov článkov rôznych liberálnych médií.

Pred pár dňami sa počas rokovania ministrov v Bruseli rozhodlo o tom, že zákon o ochrane prírody, ktorý za svoju podobu bol mnohými kritizovaný. Taraba, avšak nikdy nepovedal, že ak príde k radikálnym zmenám v znení zákona, tak nebude mať problém hlasovať za jeho prijatie. A tak sa aj stalo.

Taraba hlasoval za lebo zákon zmenili

Počas včerajšieho výjazdového rokovania vlády v Rimavskej Sobote, Tomáš Taraba obdržal otázku od novinára, prečo napokon za kritizovaný zákon v Bruseli hlasoval. A minister povedal: „Zákon o ochrane prírody prešiel predovšetkým dosť výraznou zmenou. Zakomponoval sa tam princíp flexibility. A za ďalšie k dnešnému dnu, Slovensko plní všetky záväzky, ktoré mu z toho zákona vyplývajú. Chcem zdvôrazniť, že ten hoax, kde sa bavíme, že 30% plochy území má byť bez zásahu je nezmysel. Práve naopak, má to byť územie, ktoré bude udržiavané a po celý čas bude o ne starané. Vtedy sa môžeme baviť o návrate biodiverzity,” vysvetlil celú situáciu minister Tomáš Taraba.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Tomáš Taraba, minister životného prostredia
  2. Na snímke zľava minister životného prostredia SR Tomáš Taraba (nominant SNS) a minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) v rokovacej sále Mestského kultúrneho strediska počas výjazdového rokovania vlády v Rimavskej Sobote
  3. podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba (nominant SNS)

Taraba okrem toho vyvrátil aj hoax, ktorý šíril aj samotný novinár na tlačovej konferencii, keď sa ho pýtal, či za zmenu názoru niečo dostal. Je to nezmysel!

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taraba vyvracia mediálne špekulácie: Zákon o ochrane prírody prešiel podstatnými zmenami! Preto som hlasoval za

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne