eReport.sk
Tomáš Taraba FOTO TASR - Jaroslav Novák

Taraba redaktorovi Markízy k zbierke na muníciu: Zoberte si zbraň a choďte na Ukrajinu, ja zbrojenie nepodporujem


Peňažná zbierka Munícia pre Ukrajinu je najnovším hitom progresívnych liberálov a ich médií. Má ísť o reakciu na konanie slovenskej vlády, ktorá odmietla dodávať na Ukrajinu zbrane a pripojiť sa zbierke českej vlády.

Podpredseda vlády a minister životného prostredia Tomáš Taraba (nom. SNS) bol na brífingu po zasadnutí vlády novinármi dopytovaný ohľadne finančnej zbierky s názvom Munícia pre Ukrajinu, ktorú organizujú občianske iniciatívy z tábora progresívnych liberálov. A opäť to pre Markízu nedopadlo dobre.

Moralizujúca Markíza

Otázku ako prvá položila novinárka Denníka N, ktorá sa Tarabu opýtala, či ako osoba prispeje do spomínanej zbierky na muníciu. „Ja nie, pretože nepodporujem zbrojenie,“ odpovedal novinárke vicepremiér. Strohá a negatívna odpoveď sa však nepozdávala redaktorovi Markízy, ktorý sa do Tarabu obul a tvrdil, že ide o otázku jeho charakteru.

„Koho vy chcete moralizovať? Zoberte si samopal a choďte na Ukrajinu. Čo sa tu hráte na hrdinov? A keď chcete vy dať na zbrane, tak predajte dom a dajte. Alebo nechcete dať? Veď predajte svoj majetok a dajte. Alebo vám nestoja tí ľudia za to?“ opýtal sa ironicky Taraba.

Kampaň

Peňažná zbierka Munícia pre Ukrajinu je najnovším hitom progresívnych liberálov a ich médií. Má ísť o reakciu na konanie slovenskej vlády, ktorá odmietla dodávať na Ukrajinu zbrane a pripojiť sa zbierke českej vlády. Kampaň organizujú viaceré údajne občianske iniciatívy, pričom lídrom je podľa webstránky organizácia s názvom Mier Ukrajine. Do kampane sa zapojil a Martin Šimečka, novinár Denníka N a otec predsedu progresívcov Michala Šimečku.

Iniciatíva na svojom webe okrem iného píše: „Česká vláda nedávno odštartovala celosvetovú iniciatívu na nákup potrebnej munície pre Ukrajinu. Zapojilo sa do nej už viac ako dvadsať krajín. Slovensko medzi nimi zatiaľ žiaľ, chýba. Vláda Slovenskej republiky a premiér Fico sa do iniciatívy zapojiť odmietli. Bola by hanba, keby to tak zostalo. S odopretím pomoci vojnou zmietanému susedovi sa odmietame zmieriť. Poďme ukázať, že o tom nerozhodujú len oni. Sme presvedčení, že postoj vlády nereprezentuje väčšinu občanov. Sme si istí, že my, obyvatelia a obyvateľky Slovenska pomôcť chceme a vieme.“

Zdroj: YouTube, Munícia pre Ukrajinu

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taraba redaktorovi Markízy k zbierke na muníciu: Zoberte si zbraň a choďte na Ukrajinu, ja zbrojenie nepodporujem

Odoberať
Upozorniť na
33 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: