eReport.sk
minister životného prostredia SR Tomáš Taraba (nominant SNS), foto:tasr

Taraba aktuálne nepovažuje za najvhodnejšie spájať SVP a VV do jedného subjektu


Minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS) reagoval, že v súčasnosti nepovažuje za najvhodnejšie riešenie spájať obidva štátne podniky do jedného subjektu.

Taraba na rokovaní vlády inicioval debatu o budúcom systémovom a efektívnom fungovaní VV a SVP. Tvrdí, že Vodohospodárska výstavba je vo výbornej finančnej kondícii, zatiaľ čo SVP je dlhodobo finančne poddimenzovaný. Obviňuje bývalú vládu, že svojou nekompetentnosťou likvidovala vodohospodárov a Slovenský vodohospodársky podnik nemával primerané príjmy za služby, ktoré poskytoval. „Pán Budaj (exminister životného prostredia, pozn. TASR) a Kiča spôsobili, že SVP bol roky paralyzovaný vo svojej funkcii, podnik nedostával peniaze ani na výplaty,“ podotkol Taraba.

Na vláde podľa vlastných slov presadil finančnú stabilizáciu SVP. Potrebné však bude prijať ďalšie manažérske rozhodnutia tak, aby podnik dokázal stáť finančne na svojich nohách. „Súčasné vedenie vytvorí zo SVP moderný, fungujúci podnik, ktorý bude mať kapacitu zvyšovať mzdy, bude v zisku a bude si riadne plniť svoje úlohy,“ dodal šéf envirorezortu. Personálne otázky v rámci SVP sú kompetenciou riadiaceho manažmentu podniku a ministerstvo podľa vlastných slov do týchto procesov nevstupuje.

Mohlo by vás zaujímať:

V apríli zobrala vláda na vedomie návrh na zabezpečenie podkladov pre zámer zlúčenia štátnych podnikov VV a SVP. Minister životného prostredia mal do 30. júna zabezpečiť potrebné podklady pre rozhodnutie o zámere zlúčenia.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taraba aktuálne nepovažuje za najvhodnejšie spájať SVP a VV do jedného subjektu

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: