eReport.sk
Foto: tasr

Ťapáková o kauze zmenky: Nevedela som o nich a neboli v účtovníctve

Ani ďalšia bývalá riaditeľka TV Markíza Zuzana Ťapáková nemala informácie o existencii dvoch zmeniek, ktoré sú predmetom súdneho procesu, kde figuruje obžalovaný Štefan Ágh.

V takom duchu vypovedala Ťapáková v pondelok pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. Pred ňou vypovedal súčasný riaditeľ Matthias Settele a popoludní by mal vypovedať ďalší exriaditeľ televízie Václav Mika. „O zmenkách som nevedela, nemala som žiadnu vedomosť. Moja výpoveď v podstate lícuje výpovede, ktoré už som absolvovala ešte predtým v kauze zmenky, a takisto počas môjho pôsobenia ako generálnej riaditeľky nefigurovali v účtovníctve. V tom čase prechádzala spoločnosť pod novú americkú spoločnosť Media Time Warner a podliehala veľmi prísnym, veľmi striktným auditom,“ povedala médiám Ťapáková.

Ďalší exriaditeľ televízie Vladimír Repčík by mal vypovedať 30. júna. Pojednávanie je naplánované aj na začiatok júla. Pojednávanie so Štefanom Ághom sa začalo minulý rok v závere novembra. Obžalovaný vinu popiera a vyhlasuje, že žiadne zmenky nesfalšoval a ním podpísané zmenky sú pravé. Obžalobu podal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta v júni minulého roka. Zmenky boli v sume 34,5 milióna eur.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport