eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

Taliansko zvažuje zrušiť povinnosť nosiť rúška po zaočkovaní

Taliansko uvažuje o zrušení povinnosti nosiť rúško hneď, ako dosiahne hranicu 30 miliónov zaočkovaných – čo predstavuje približne polovicu populácie krajiny. Informuje o tom v pondelok agentúra APA.

V Taliansku bolo doposiaľ podaných 23 miliónov dávok vakcíny proti ochoreniu COVID-19.
„Keď bude zaočkovaná polovica obyvateľstva, bude možné zrušiť povinnosť nosiť rúško v exteriéri. Mať pri sebe stále rúško však dáva zmysel pre prípad, že by došlo k stretnutiam väčšieho počtu ľudí,” spresnil námestník talianskeho ministerstva zdravotníctva Pierpaolo Sileri pre rozhlasovú stanicu Radio 24. Talianska vláda pripravuje informačnú kampaň pre ľudí, ktorí sa nechcú dať zaočkovať proti COVID-19. „Zavedenie zeleného pasu, ktorý umožní slobodu v cestovaní, bude ďalším podnetom pre očkovanie,” uviedol Sileri.

Chystajú protest

Zhruba 1 300 nákupných stredísk v Taliansku sa medzitým v utorok chystá o 11.00 h dopoludnia na niekoľko minút prerušiť prevádzku, píše APA. Budú tak protestovať proti rozhodnutiu vlády, že obchody a nákupné strediská musia byť v krajine už šesť mesiacov počas víkendov a sviatkov v súvislosti s protipandemickými opatreniami zatvorené. Odborové združenia uvádzajú, že toto opatrenie po celej krajine postihlo 780 000 zamestnancov.

Sileri podotkol, že podmienky uvoľňovania opatrení sú známe, pričom pri úspešnom napredovaní očkovacej kampane nebude potrebné držať nákupné centrá cez víkendy a sviatky zatvorené. Talianska vláda plánuje v polovici tohto týždňa prehodnotiť protipandemické opatrenia, pričom nie je vylúčené ďalšie uvoľňovanie tých, ktoré sú v platnosti od 26. apríla, píše APA.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport