tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Alessandro Zan natiera lavičku v dúhových farbách v Miláne.
Alessandro Zan natiera lavičku v dúhových farbách v Miláne. Foto: tasr/ap

Taliansko: Senát odmietol zákon proti homofóbii

Taliansky Senát v stredu odmietol návrh zákona proti homofóbii, čím fakticky zablokoval ďalšiu rozpravu o spornej úprave v parlamente. Informovala o tom agentúra Reuters.

V 315-člennom Senáte hlasovalo proti návrhu zákona 154 poslancov, za bolo 131. Návrh zdržiavala v Senáte pravica už od novembra, keď ho schválila dolná komora parlamentu.

Parlament tak teraz nemôže opätovne otvoriť debatu o navrhovanom zákone po obdobie nasledujúcich šiestich mesiacov. „Zákon je mŕtvy,“ povedal senátor za Demokratickú stranu (PD) Dario Parrini.

Návrh zákona o „opatreniach na predchádzanie a na boj proti diskriminácii a násiliu na základe pohlavia, sexuálnej orientácie, rodovej identity a zdravotného postihnutia“ predložil do parlamentu poslanec PD Alessandro Zan v novembri minulého roka.

Takzvaný Zanov zákon obsahuje nástroje na stíhanie za diskrimináciu a podnecovanie násilia voči homosexuálnym, lesbickým, transrodovým a zdravotne postihnutým osobám.

Vatikán v júni vo svojom liste, verbálnej nóte, vyjadril obavy, že zákon bude obmedzovať právo katolíkov na prejavenie svojej viery, ktoré zaručujú zmluvy o diplomatických vzťahoch medzi Talianskom a Vatikánom.

V liste Vatikán okrem iného poznamenal, že zákon bude vyžadovať od katolíckych škôl, rovnako ako od verejných ekvivalentov, aby organizovali akcie počas navrhovaného národného dňa proti homofóbii, lesbofóbii a transfóbii. Skupiny obhajcov práv LGBT+ komunity tvrdia, že homofóbia predstavuje v Taliansku vážny problém.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taliansko: Senát odmietol zákon proti homofóbii

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku