eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

Taliansko ruší karanténu pre cestujúcich z EÚ, Británie a Izraela

Taliansko v piatok oznámilo, že s účinnosťou od nedele ruší povinnú karanténu pre návštevníkov z členských krajín Európskej únie, Británie a Izraela, ktorí sa preukážu negatívnym testom na nový koronavírus. Informovala o tom agentúra AFP.

„Minister zdravotníctva Roberto Speranza podpísal výnos, ktorý cestujúcim s negatívnym testom prichádzajúcim z EÚ a schengenského priestoru, ako aj z Británie a Izraela umožňuje vstup do Talianska,” povedal hovorca rezortu s tým, že tak prestane platiť doterajšia povinná “minikaranténa” v rozsahu piatich dní. Po jej ukončení bol dosiaľ povinný i ďalší test.

Taliansko zároveň predĺžilo opatrenia blokujúce príchod cestujúcich z Brazílie. Okrem letísk v Ríme a Miláne rozšíri Taliansko tzv. bezkoronavírusové lety pre pasažierov z Kanady, Japonska a Spojených arabských emirátov i o letiská v Benátkach a Neapole. Taliansky premiér Mario Draghi uviedol, že návrat turistov je kľúčový pre obnovu hospodárstva krajiny, ktorá patrí medzi pandémiou najviac zasiahnuté na svete.

V posledných týždňoch sa počet infikovaných v Taliansku, kde koronavírusu podľahlo viac ako 120 000 ľudí, znižuje. Po pomalom štarte napreduje i tempo očkovania – v krajine so 60-miliónovou populáciou dosiaľ podali zhruba 26 miliónov dávok vakcín. V Taliansku naďalej platí nočný zákaz vychádzania po 22.00 h, no v apríli sa znova otvorili terasy kaviarní a reštaurácií, ako aj múzeá či kiná. V pondelok sa majú po piatich mesiacoch takmer všetky talianske regióny preradiť do žltej zóny so stredným rizikom nákazy.

Draghiho vláda čelí tlaku krajne pravicovej Ligy Severu i ďalších strán, čo sa týka ďalšieho otváranie krajiny. Uvoľňovanie opatrení má byť i hlavnou témou pondelňajších koaličných rokovaní.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport