eReport.sk
Sopka Etna. Ilustračné foto: tasr/ap

Taliansko: Letisko v Catanii obnovilo prevádzku po tom, čo jej zastavenie spôsobil popol a dym zo sopky Etna

Letisko v meste Catania na Sicílii v pondelok obnovilo svoju prevádzku. Jeho jednodňové uzavretie si vyžiadala aktivita neďalekej sopky Etny, ktorá chrlila popol a dym. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

Miestne úrady uviedli, že prevádzka letiska sa obnovila o 9.00 h. Zároveň však upozornili, že stále môže dochádzať k omeškaniam letov. Prevádzku letiska zastavili v nedeľu, a to vzhľadom na veľké množstvo sopečného popola.

Taliansky Národný ústav geofyziky a vulkanológie (INGV) v nedeľu informoval, že popol dopadol na Cataniu a najmenej jedno menšie mesto ležiace na obývaných svahoch sopky.

Talianska agentúra ANSA uviedla, že ľudia v mestách Adrano a Biancavilla počuli v nedeľu hlasné dunenie vychádzajúce z Etny. Priebeh erupcie nebolo možné priamo pozorovať pre oblačnosť.

Etna je so svojimi 3324 metrami najvyššou aktívnou sopkou v Európe, pričom za posledných 500-tisíc rokov zažila časté erupcie.

Zdroj: tasr


        


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taliansko: Letisko v Catanii obnovilo prevádzku po tom, čo jej zastavenie spôsobil popol a dym zo sopky Etna

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php