Talianski futbalisti sa stali majstrami Európy
radosť hráčov Talianska, foto:ig/azzurri

Taliani porazili v dramatickom finále domácich Angličanov a stali majstrami Európy!

Talianski futbalisti sa druhýkrát v histórii stali majstrami Európy. V nedeľňajšom finále EURO 2020 triumfovali v londýnskom Wembley nad Angličanmi 3:2 v jedenástkovom rozstrele po tom, ako sa duel v riadnom hracom čase i predĺžení skončil nerozhodne 1:1.

Skóre otvoril Luke Shaw, ktorý už v 2. minúte strelil najrýchlejší gól finálových zápasov ME. Po vyše hodine hry vyrovnal Leonardo Bonucci. V rozstrele bol hrdinom taliansky brankár Gianluigi Donnarumma, ktorý chytil anglické penalty vo štvrtej i piatej sérii. Taliani natiahli sériu bez prehry už na 34 duelov.

FOTO Z FINÁLOVĚHO ZÁPASU EURA MEDZI ANGLICKOM A TALIANSKOM NÁJDETE V GALÉRII

Taliansko si zopakovalo úspech z roku 1968, keď v opakovanom finálovom stretnutí zdolalo Juhosláviu 2:0. V súboji o európsky titul neuspelo v rokoch 2000 a 2012. Anglicko si zahralo svoje premiérové finále na európskych šampionátoch, neukončilo však čakanie na druhú veľkú trofej po triumfe na majstrovstvách sveta v roku 1966.

Roberto Mancini, tréner Talianska: „Rýchly gól nám narobil problémy. Potom sme však začali dominovať. Moji hráči hrali fantasticky, boli úžasní. Titul je významný pre celú našu krajinu.“

Mohlo by vás zaujímať

1. Zomrel známy ruský básnik
  2. radosť hráčov Anglicka

Gareth Southgate, tréner Anglicka: „Som neskutočne sklamaný z prehry. Chýbal nám posledný krok. Vyhrávame aj prehrávame spolu ako tím. Jedenástky sme trénovali, ale sú lotéria. Poslať Saku na piatu penaltu bolo moje rozhodnutie.“