eReport.sk
Richardovi Sulíkovi (vľavo) pripomína Marián Kéry jeho kamarátstvo s oligarchom z Penty Jaroslavom Haščákom. Zdroj: FB / Veronika Remišová

Taký expremiér za ním určite ani slzu nevyroní, píše Kéry pri spomienke na odchod Sulíka z čela SaS


Strana Sloboda a Solidarita má svojho nového šéfa. Richarda Sulíka po pätnástich rokoch strieda na predsedníckom poste Branislav Gröhling. Liberáli sa tešia, ako dobre si vybrali, lenže je to naozaj tak? Svojho času mal rovnakú radosť exprezident Andrej Kiska z toho, keď ho na poste šéfa strany Za ľudí vystriedala vraj schopná Veronika Remišová. Netrvalo však dlho a strana Za ľudí sa pod jej vedením stala stranou takmer bez ľudí. Ako dopadne pod Gröhlingom SaS?

Správal skôr ako bezzásadový človek

Exminister školstva a vyučený obuvník a kaderník Branislav Gröhling sa dušuje, že bude minimálne takým dobrým šéfom liberálov ako bol jeho predchodca. Ak by to tak malo byť, tak potom Pán Boh ochraňuj Slovensko. Čo všetko mal Richard Sulík „za ušami“ v krátkosti pospomínal v statuse poslanec Národnej rady SR Marián Kéry (Smer-SSD). Pre Sulíka a liberálov to určite čítanie príjemné nie je, pre bežného Slováka, ktorý má navyše krátku pamäť, to ale rozhodne zaujímavé je. V čele SaS-ky podľa Kéry skončil Kočnerov kamoš, ktorý „držal balónik“ a v Dubaji burcoval na vypitie baru.

Sulík sa správal skôr ako bezzásadový človek, ktorý Machiavelliho účel svätí prostriedky použil na nástroj, v ktorom prostriedky, žiaľ, môžu ísť ďaleko nad rámec povoleného a akceptovateľného.

Marián Kéry, poslanec Národnej rady SR (Smer-SSD)

Richard Sulík si podľa Mariána Kéry predsa len zaslúži pár slov. „Podľa SME to bol doteraz politik, ktorý sa správal racionálne aj nepochopiteľne. No, príliš lichotivé. Pretože Sulík sa správal skôr ako bezzásadový človek, ktorý Machiavelliho účel svätí prostriedky použil na nástroj, v ktorom prostriedky, žiaľ, môžu ísť ďaleko nad rámec povoleného a akceptovateľného,“ skonštatoval hneď v úvode smerák, ktorý sa vzápätí pustil do pripomínania toho, čo sprevádzalo dnes už exšéfa liberálov.

Sociálna empatia je Sulíkovi vzdialená

„Keď sa v roku 2010 tešila počas volebnej noci pravica z výhry, Iveta Radičová oslovila nadšením žiariaceho Sulíka legendárnou vetou: ,,Riško, drž balónik a čakaj.” Neskôr sa však ukázalo, že Riško nebol až taká naivka a nečakal. Vlastne, on už pred voľbami ukázal, že sociálna empatia a cit, koho vytiahne na svojej kandidátke, sú mu dosť vzdialené.

Práve SaS totiž bola strana, na ktorej sa dotiahli Matovič a jeho traja ďalší spolupútnici do parlamentu,“ začína svoj spomienkový status Kéry a pripomína, že tam je zárodok z reťaze utrhnutého Igora Matoviča. „Tam sú korene agresívneho politického diskurzu, večného osočovania a nadávok, ktoré sa neskôr preliali aj do spoločnosti. Richard Sulík je Igorov krstný otec, pokiaľ ide o politiku,“ prízvukuje smerák.

Práve SaS bola strana, na ktorej sa dotiahli Matovič a jeho traja ďalší spolupútnici do parlamentu. Tam je zárodok z reťaze utrhnutého Igora Matoviča.

Marián Kéry, poslanec Národnej rady SR (Smer-SSD)

„Ďalšou škvrnou na Sulíkovi, ktorá by sa inému politikovi len tak neprepiekla, je jeho vzťah s Mariánom Kočnerom. Ich sms-ky v čase voľby generálneho prokurátora v roku 2010, v čase, keď bol Sulík predsedom parlamentu. Vraj sa chcel zorientovať Riško v politike. A nezostalo len pri sms-kách.

Podľa uniknutých videí, boli aj nahrávky z Kočnerovho domu, pri raňajkách. Ranné vtáčatá sa nestretli len raz, podľa všetkého viackrát. Komu druhému by sa toto prepieklo?“ pýta sa Kéry, podľa ktorého by sa dalo pokračovať aj ďalej, napríklad na maškarnom plese, kde bol Sulík v maske Supermana, čo bolo podľa Kéryho skôr detinské a smiešne, rovnako ako Sulíkova arogantná komunikácia smerom k partnerom, aj protivníkom v politike.

Za Sulíkom väčšine Slovákov ľúto nebude

„Výzvy na vypitie baru na výstave Expo v Dubaji (bol ministrom hospodárstva a zodpovedal za slovenskú prezentáciu v Dubaji). Čo je ešte horšie, podľa všetkého (vychádzajúc zo zistení Najvyššieho kontrolného úradu) v Dubaji nehospodárne použitých 634-tisíc eur zo štátneho rozpočtu, pričom vyše 400-tisíc eur súvisiacich s reštauráciou Take Away v dubajskom Slovenskom pavilóne je predmetom súdnych sporov,“ pripomína ďalej Kéry a dodáva, že Sulík ako minister hospodárstva mal v jednom okamihu ako najdôležitejšiu úlohu sprevádzať po Slovensku extravagantnú nemeckú rodinu Geissenovcov. „Niečo z uvedeného je smiešne (karneval), väčšina vážna,“ píše smerák.

Zodpovednosti za to, že od roku 2020 bol spolu s Matovičom v spoločnej vláde práve on, aj so svojou Saskou, eskalátorom neslušného, chaotického a amatérskeho Slovenska, zodpovednosti za to sa nezbaví.

Marián Kéry, poslanec Národnej rady SR (Smer-SSD)

To, či je práve Sulík zodpovedný za pád troch pravicových vlád od roku 2010 Kéry hodnotiť nechce. „Ale zodpovednosti za to, že od roku 2020 bol spolu s Matovičom v spoločnej vláde práve on, aj so svojou Saskou, eskalátorom neslušného, chaotického a amatérskeho Slovenska, zodpovednosti za to sa nezbaví. Aj keď sa odchodom z vlády po nejakej dobe o takéto pilátovské umytie si rúk pokúsil,“ konštatuje smerácky poslanec. Richard Sulík teda skončil a vystriedal ho Branislav Gröhling, bývalý minister školstva v Matovičovej vláde, známy skôr ako plagiátor, lebo podľa Kéryho jeho diplomovka minimálne také znaky niesla.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Lex konsolidácia
  2. Dzurinda ako mierotvorca?
  3. Robert Fico
  4. Juraj Gedra

„Sulík odchádza, asi do Bruselu do Európskeho parlamentu. Teda ak bude zvolený, pretože za Sasku kandiduje v júnových euroboľbách z prvého miesta. Veľkej časti Slovákov za ním istotne smutno nebude. Hoc, aby sa netešili predčasne. Richard bude v tom Bruseli ,,držať balónik” a vyhlásil, že chce kandidovať v najbližších parlamentných voľbách. Ak dovtedy Saska prežije, jeho návrat ju môže definitívne pochovať. Taký Matovič by určite ani slzu nevyronil,“ konštatuje s nádychom čierneho humoru v samom závere Marián Kéry.

Zdroj: FB / Marián Kéry

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taký expremiér za ním určite ani slzu nevyroní, píše Kéry pri spomienke na odchod Sulíka z čela SaS

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne