eReport.sk
Milan Lasica, foto: tasr

Takto smutného Lasicu ste ešte nevideli: Moje divadlo pravdepodobne neprežije!

Korona sa ho hlboko dotkla. Ani nie po psychickej stránke, ale po biznisovej určite. Herec je spolumajiteľ divadla L+S, ktoré, ako sa zdá, neprežije a brány umeleckého stánku bude musieť zavrieť.

Umelec sa už v minulosti vyjadril, že pandemickú situáciu v súkromí zvláda. Aj keď sú jeho milované kaviarne dlhodobo zatvorené, dokáže sa s negatívami tejto doby popasovať. Pomáha mu humor. S manželkou Magdou Vášaryovou doma objavujú nové témy a začal sa zaujímať o mobilné aplikácie. Zdalo by sa, že Milan Lasica je tak vyrovnaný, že ho nič nemôže vykoľajiť. Opak je pravdou. Smútok v očiach má, keď musí predpovedať budúcnosť svojmu divadlu L+S: „Ja si skôr myslím, že neprežijeme. Čo mi je veľmi ľúto. Ale dá sa povedať, že kritická situácia sa zmenila na katastrofálnu. Takže už zostala len nádej, ktorá vždy ostane. Aj keď už všetko pominie, nádej zostáva,” vyjadril sa so smútkom v hlase.

Rozplakal kolegu

Jeho slová vniesli slzy do očí režisérovi a hercovi Stanislavovi Štepkovi, ktorý o situácii s Lasicom bude diskutovať na RTVS v relácii Zlaté časy: „Je to veľmi ťažká situácia, pretože sa bojím o divákov, či budú mať chuť chodiť do divadla, či budú mať peniaze prísť do divadla. Príde obrovský strach. Ľudia si budú hovoriť, no to by mi ešte chýbalo, ísť tam kde bude sto ľudí a mal som nejaké problémy. My síce píšeme, chystáme veci, ale robíme to iba aby sme čosi robili. Na čosi mysleli a nevyšli z toho rozmýšľania o divadle. Ale tiež sa bojím, že je to beh na veľmi dlhé trate ak to má cieľ.” Naopak český divadelník Jiří Suchý, ktorý založil legendárne divadlo Semafor si zachováva nadhľad: „Ja som presvedčený, že prežijeme, lebo som v karanténe napísal dve hry, čo by som s nimi robil?” položil rečnícku otázku. Rozosmial tým aj utrápeného Milana Lasicu.

Foto: rtvs, profimedia

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport