eReport.sk
Prince Charles a Camilla, foto: profimedia

Takto si žijú Charles s Camillou. Ukázali interiér domova!

Členovia britskej kráľovskej rodiny si prísne strážia svoje súkromie, a tak skutočnosť, že teraz dali možnosť trochu nahliadnuť do ich bývania, je pre všetkých priaznivcov britskej monarchie veľmi príjemným prekvapením.

Aké tajomstvo skrýva „Garden Room“, čiže Záhradná miestnosť, a „Morning Room“, teda Ranná izba? Vojvoda a vojvodkyňa z Cornwallu sa odhodlali ukázať Záhradnú miestnosť a Ranná izbu v Clarence House na sociálnej sieti. Rezidencia je oficiálnym domovom princa Charlesa (72) a jeho manželky Camilly (74) od roku 2003. Predtým tu bývali aj iní členovia kráľovskej rodiny. Pobývali tu napríklad Charlesovi synovia princ William (39) a princ Harry (36), a tiež sama kráľovná Alžbeta II. (95), a preto sem noha „smrteľníka“ nemala šancu vkročiť. A predsa je teraz možnosť sa sem aspoň virtuálne pozrieť.

Foto: profimedia

Špeciálny porcelán

Rannú izbu ukázala Camilla už pred nejakým časom, počas niekoľkých online rozhovorov. V ohromujúcej miestnosti vyzdobenej cennými obrazmi bolo vidieť množstvo rodinných fotografií a cenných artefaktov, napríklad osobnú zbierku porcelánového riadu Royal Anchor Chelsea, ktorá patrila kráľovnej Alžbete, či zlaté hodiny zo sedemnásteho storočia.

Ranná izba bola pôvodne určená pre raňajky kráľovskej rodiny, od toho napokon pochádza jej názov, od roku 1949 ale začal byť využívaný ako pracovňa. Pokoj na prácu tu vyhľadával predovšetkým princ Philip († 99). Dnes ho používajú princ z Walesu a vojvodkyňa z Cornwallu k slávnostným recepciám. Rovnako tu vznikajú oficiálne rodinné portréty.

Impozantná harfa

Záhradnú miestnosť v Clarence House vytvorila vyššie spomínaná kráľovná matka tým, že nechala spojiť dve menšie miestnosti v jednu. Izba, ktorá bol pomenovaná vďaka svojmu pôvabnému výhľadu do záhrady, v súčasnej dobe slúži k vítaniu oficiálnych návštevníkov. Aj táto miestnosť obsahuje rad umeleckých diel a nástrojov, vrátane nádhernej zlatej harfy, ktorá bola vyrobená ako darček pre princa Charlesa.

Foto: instagramKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Takto si žijú Charles s Camillou. Ukázali interiér domova!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti