eReport.sk
Lucia Ďuriš Nicholsonová a Janka Bittó CIgániková Foto: tasr

Takáto je pravda o vzťahu medzi Cigánikovou a Nicholsonovou. Kedysi kamarátky, dnes…

Keď sa vo februári postavili pred novinárov dve liberálky Lucia Ďuriš Nicholsonová a Jana Bittó Cigániková, nikto netušil, ako sa to celé skončí. Političky totiž hovorili o tom, že Slovensko prišlo o miliardu eur z eurofondov, a v danom momente to nebola tak úplne pravda. Celá záležitosť skončila odchodom Nicholsonovej zo SaS. Cigániková ostala.

Šéfka zdravotníckeho výboru sa po mesiacoch rozhodla v živom vstupe vyjadriť k tomu, aký majú v súčasnosti političky medzi sebou vzťah. „S Luciou som mala dobrý vzťah, potom prišlo k tej nešťastnej tlačovke, na ktorú som nebola pripravená a ona asi nebola pripravená na tú reakciu,“ zaspomínala si Cigániková na brífing, na ktorom vystúpila spolu s europoslankyňou Luciou Ďuriš Nicholsonovou. Voči ich tvrdeniam sa ostro bránila vicepremiérka Veronika Remišová, ktorá tvrdila, že ide o klamstvá. SaSka potom zachraňovala, čo sa dalo. Ale ich spôsob sa zrejme Nicholsonovej dotkol.

Osudná tlačovka dvoch liberálok. Cigániková priznala, že nebola pripravená. – Foto: tasr

„Myslím si, že trošku cíti hnev. Možno aj preto, že sme sa vyhranili voči tomu jej tvrdeniu na tlačovke, ktorá bola podaná nešťastne,“ myslí si Cigániková s tým, že na odchod to nebolo, dokonca ani na to, aby sa to Nicholsonovej dotklo. „Takéto veci sa stávajú. Viete, keď robíte veľa vecí, tak sa stane, že jedna dve vám nevyjdú a vtedy je dôležité byť pevný,“ zdôraznila liberálka.

Nicholsonová zo SaS odišla. Cigániková ostala a upevňuje vzťahy. – Foto: ig/jankabittociganikova

„Potom, ako oznámila na členskej schôdzi, že odchádza, tak ja som jej ešte písala, že to nemá robiť, že má zostať,“ narieka Cigániková. Zároveň však priznala, že odvtedy spolu v kontakte neboli. „Ja s ňou mám dobrý vzťah, ona zrejme teraz cíti možno nejakú krivdu. Ale verím, že je to múdra žena a časom to prejde,“ dúfa poslankyňa, ale zároveň špekuluje, či to pre Nicholsonovú nebola zámienka . „Asi to nebola jediná veci. S touto myšlienkou sa zrejme pohrávala dlhšie. Mne je to ľúto, Lucia mi chýba,“ dodala s tým, že Nicholsonová má DNA SaS.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport