eReport.sk
Polícia, logo
Ilustračné foto: polícia

Takáčovec Zeman chce vypovedať cez telemost z Chorvátska: Čo na to polícia?

Člen mafiánskej skupiny Takáčvocov, ktorý sa skrýva v Chrovátsku chce vypovedať na súde cez telemost. Čo na to polícia?

Slovenská polícia víta, že člen bratislavskej skupiny takáčovcov Matej Zeman obvinený v kauze manipulovania svedeckých výpovedí, je ochotný vypovedať prostredníctvom telemostu. Aktuálne by sa mal nachádzať v Chorvátsku, kde podľa svojich vyjadrení požiadal o politický azyl.

„Polícia možnú spoluprácu v prípade potreby určite uvíta, naďalej však budeme vo svojej činnosti postupovať podľa platnej právnej úpravy vrátane využitia medzinárodnej policajnej spolupráce,“ uviedol pre TASR hovorca Prezídia Policajného zboru SR Michal Slivka.

„V prípade konaní na základe európskeho zatýkacieho rozkazu nemá Ministerstvo spravodlivosti SR žiadne právomoci. Medzi justičnými orgánmi zainteresovaných štátov prebieha priamy styk,“ uviedol zase pre TASR hovorca rezortu spravodlivosti Peter Bubla.

Related Posts

Takáčovec Matej Zeman tvrdí, že od 13. augusta bol zaradený do azylového procesu, a preto nemôže vycestovať späť na Slovensko. „Na základe politického tlaku na moju osobu, moju rodinu a z obavy o svoj život som sa rozhodol požiadať Chorvátsku republiku o politický azyl,“ uviedol v utorok (17. 8.) v rozhovore pre televíziu TA3 s tým, že prostredníctvom svojej advokátky opätovne požiadal o výsluch cez telemost. Podľa informácií TASR mal pôvodne Matej Zeman vypovedať na polícii v Bratislave záverom tohto týždňa.

Matej Zeman je jedným z trojice obvinených svedkov v mediálne známych policajných kauzách. Po ňom a po podnikateľovi Petrovi P. vyhlásili pátranie. Csabu D. v tomto prípade odsúdili za krivú výpoveď na 32 mesiacov podmienečne s odkladom na päť rokov. Petra P. zobral do väzby v sobotu (14. 8.) Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku v inej korupčnej veci.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Takáčovec Zeman chce vypovedať cez telemost z Chorvátska: Čo na to polícia?

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti